Yuvalık

Bonuskara

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Arkadaşlar çift kuşlarıma yuvalık aldım fakat yer konusunda sıkıntı yaşıyorum.
Kafesimin büyük olmasından dolayı, yanlarında da yavruluk deliği yok.
Bende kafesin içine koymakta buldum çareyi.
Sizce bir sorun çıkar mı? Tavsiyeleriniz nelerdir?

Ekli dosyalar

newceri

Active member
Yemlikleri taktığınız yere takabilirsiniz, kafes içinde olmaz. Kuşlar üzerine dışkı yapacağından koku ve bakteriye neden olur. Kafes içinde yuvalığın iç temizliğide yuvalığı almadan yapamayacağınızdan anne babanın rahatsız olmasına neden olur. Yemlik için yapılan kapıyı çıkarıp, yuvalığı dışardan L demirler ile kafese asabilirsiniz.

Bonuskara

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Yemlikleri taktığınız yere takabilirsiniz, kafes içinde olmaz. Kuşlar üzerine dışkı yapacağından koku ve bakteriye neden olur. Kafes içinde yuvalığın iç temizliğide yuvalığı almadan yapamayacağınızdan anne babanın rahatsız olmasına neden olur. Yemlik için yapılan kapıyı çıkarıp, yuvalığı dışardan L demirler ile kafese asabilirsiniz.
oda aklıma geldi ama ön kapı açılıp kapandığı için temizleme sıkıntı olacaktı. Yan demirlerini kesip kafesi de bozmak istemedim.
Şimdi üst sağ köşeye aldım kuşlar üzerine çıkamıyorlar. Bu arada folluk içine çam granülü koydum. bunu hangi sıklıkla değiştirmem gerekiyor veya gerek yok mu?

newceri

Active member
Zemini kapatacak kadar talaş koyun yeterli. Kuşlar büyük çoğunluğunu atacaklar ilave yapmanıza gerek yok. Yavrular çıkıp 1 haftalık olunca yuvalığın içindeki talaşı temizleyip zemini kaplayacak kadar talaş koyarsınız. Sonrasında haftada 1-2 talaşı değiştirebilirsiniz.

Bonuskara

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Zemini kapatacak kadar talaş koyun yeterli. Kuşlar büyük çoğunluğunu atacaklar ilave yapmanıza gerek yok. Yavrular çıkıp 1 haftalık olunca yuvalığın içindeki talaşı temizleyip zemini kaplayacak kadar talaş koyarsınız. Sonrasında haftada 1-2 talaşı değiştirebilirsiniz.
Plastik folluk içine koydum biraz
Hayırlısı bakalım erkek yuvalıktan çıkmıyor neredeyse dişide girip çıkıyor arada.
Şimdi çiftleşmelerini bekleyecez artık İnşallah yavrularını görürüz tşkler