Yuvalık sıkıntısı

Bestami65

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Arkadaşlar sultanlarım yuvalıkla ilgilenmiyorlardı küçük diye daha büyük yuvalık aldım kuşçu yanında plastik bi folluk verdi yuvalıktan biraz küçük kalıyor ama yinede büyük sayılır kullanmalımıyım bilemedim birde talaş yerine kuş kumu kullanmamı söyledi bi paket aldım kızıştırıcı katkısı varmış kendim kullanıyorum kuşların daha çok ilgisini çekiyor ve çabuk sonuç alıyorum dedi folluğun içine yayıp taktım yuvalıkla birlikte kafese nerdeyse 3 4 ay olacak yapmadığım şey kalmadı yeri geldi çok ilgilendim yeri geldi hiç bakmadım kafes boş ve ayrı bir odada gün içinde çokça güneş görüyor ilk zamanlar yuvalıkla ilgililerdi kur çoktu girip çıkarlardı sonra birisi ilgilendi diğeri bıraktı diğeri ilgilenmeye başladı öbürü bıraktı birbirlerine denk gelemediler bir türlü hayır birbirlerine zararda vermiyorlar ama birbirlerinin tüylerini kaşıyacak kadar da samimi değiller şuan ki durumları kafeste birbirlerini görmüyorlar gibi erkek yemini suyunu içiyor köşesine çekilip türkü söylüyor sanki dişide aynı şekilde yapıp başka bi köşede ortalığı izliyor anca ben nerde yanlış yapıyorum acaba

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
zamanında benim başıma böyle bir olay gelmişti. Dişi erkeğe olan ilgisini kesmişti. Ne yaptıysam sonuç alamamıştım.

Bonuskara

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
bendede aynı sorun var. Yuvalık takılı değil ama erkek dişinin peşinden ayrılmıyor fakat dişi hiç oralı değil

Bestami65

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Dişi bir yıldır bende erkeği sonradan koydum yanına ve koyduğum gün anlaştılar dişi çiftleşme pozisyonu aldı erkek yuvalık yok diye yanaşmadı heralde ne olduda bu kadar soğudular anlamadım ayrı kafeslere alsam kendilerini parçalıyorlar birleştir bizi diye