yumurtlayamayan kuşum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
merhaba; bir kız bir erkek olmak üzere 2 tane sultan papağanım var biri 4 biri 3 yaşında. Geçen sene yumurtlaması için yavruluk aldık içine giriyor ama bir türlü yumurtlayamıyor ne sorunu var acaba? Bir de şu son günlerde kız olan çok asabileşmeye başladı çığlıklar atıyor ısırıyor falan. Bizden de soğudu. Ben bi anlamadım neyi var acaba bilgisi olaan ?? :)

yumurtlayamayan kuşum

yakın bir zamanda koyacağım. Çiftleşmiyorlar benim bildiğim kız olan yumurtanın çıkacağı yeri sürterek kaşıyor erkek olan da o sırada boynunu eğiyor. Acayip sesler çıkarıyorlar ikisi de

Cvp: yumurtlayamayan kuşum

Acaba kuşların ikisinin de dişi olması ihtimali varmıdır? Kur ötüşleri vs duyuyormusunuz ? Erkek olan dans vs benzeri haraketler yapıyor mu? Kafese gagasıyla tıkırtıkır vuruyor mu? Eğer dediğiniz gibi dişi erkek olsalardı yumurta gelmese bile bu kadar zaman da en azından çiftleşirlerdi. Dişilerden birisi kızıştığı için kızgınlık yumurtası geliştirdiyse buna bağlı olarak yumurta tıkanması sorunu yaşıyor olabilir. Kemal arkadaşımın dediği gibi resimlerini ekleyin bakalım.

dediklerinizden yapıyor erkek olan. Ayrıca arada bir kanatlarını açıp birbirlerine şarkı söylüyorlar onun videosunu da koyacağım. Yumurtalığın küçük olmasından da kaynaklanıyor olabilir mi ?

yumurtlayamayan kuşum

asla yapamam birbirlerinden ayrıldıklarında çığlık atıyorlar ayrı duramazlar ve ben ikisine de çook alıştım :( bir tane daha alıp üçü aynı kafeste yaşasa olmaz mı

yumurtlayamayan kuşum

ama nasıl anladınız yaa oof yapamam yaşasınlar erkek erkek ztn ayrı yaşayamazlar 3 seneden beri birlikteler. + nasıl anladınız biz onu kız olarak aldık ve hergün yumurtalığına giriyor orayı düzenledi kendine göre oturuyor da ordaa. [hr]
onlar ayrı yaşayamazlar artı sarı olan hergün yumurtalığına girriyor orayı kendine göre düzenledi de erkek olan böyle yapar mı oturuyor da ordaa. bence yanlış baktınız siz

Kunal87

New member

Nasılmı anladım. Grey olan zaten kafadan anlaşılıyor o kesin erkek sarı olan ise ötüyor dediniz ıslıkta var dediniz oda erkek demektir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...