Yumurtalarım 6 aldu!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

terinc

New member
Herkese Merhaba,
İlk sultanlarım, ilk defa çiftleşti ve şu anda 6 yumurtam var:s. (sonuncu dün geldi, 7. den korkuyorum)
Acaba bu durumda bir anormallik var mıdır?
Neler yapmam gerekiyor?:nasil:

Şu an itibariyle beslenmelerine önem veriyorum. Rahatsız etmemek için yuvalığı hiç açmamaya çalışıyorum. Acaba boş olanları kontrol edip eksiltmem gerekir mi?
Yardımlarınızı bekliyorum.
Saygılarımla

Cvp: Yumurtalarım 6 aldu!

rahat olun 9 - 10 a kadar yolu var. ve ben olsaydım ışıkla kontrol çekip boş ya da bozuk olan yumurtaları altlarından alıp sağlam yumurtaların şansını arttirirdim.

bugrahan

New member

terinc' Alıntı:
Herkese Merhaba,
İlk sultanlarım, ilk defa çiftleşti ve şu anda 6 yumurtam var:s. (sonuncu dün geldi, 7. den korkuyorum)
Acaba bu durumda bir anormallik var mıdır?
Neler yapmam gerekiyor?:nasil:

Şu an itibariyle beslenmelerine önem veriyorum. Rahatsız etmemek için yuvalığı hiç açmamaya çalışıyorum. Acaba boş olanları kontrol edip eksiltmem gerekir mi?
Yardımlarınızı bekliyorum.
Saygılarımla
ve 6 tane yumurtlaması bir anormallik değil...sultan papağanlarının 9 tane bile yumurtladıkları görülmüş:)

terinc

New member

Çok teşerkkürler.
Tez zamanda kontrol edip boşları çıkartacağım.
Peki benim bu yumurtalarla uğraşmam annemizi rahatsız eder mi?
Duyduğuma göre yuvalığın kurcalanması, annenin yumurtalara zarar vermesine sebep olabiliyormuş.
Siz kendi yumurtalarınızı ne kadar kontrol etmiştiniz. Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Mümkünse anne ve babanın dışarıda olduğu bir zaman da yap bu işi. Sürekli yemlerini sularını değiştiren kişi sensen yadırgayıp yumurtalara vs zarar vereceklerini sanmıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...