Yumurta Maması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sagocusero

New member
Bana Acil yumurta mamasının tam yapılışını söyleye bilrimisin [ kolay tarif olursa sevinirim ]1 paylaşım vardı. ama orda detaylı deildi [ 1 bebe bisküvisi , yumurta beyazı , yumurta sarısının yarısı bunları karıştırın diyordu ben nasıkl karıştırıcam ezerekmi ] lfn yardım. acil S:

Hülya

New member
Cvp: Yumurta Maması

Yumurtayı iyice kaynatın..Rendenin en küçük kısmı ile rendeleyin, bir kaba alın sonra rondo varsa rondo içersine 1 bebe bisküvisi ve yarım tuzsuz etimek (varsa tabi) un haline getirin (rondo yoksa rendenin küçük kısmı ile rendeleyebilirsiniz) yumurtanın üzerine dökün bir kaşık irmik de ekleyebilirsiniz üzerine elinizle karıştırın kaşık falan kullanmayın; ezilmesine bulamaç gibi olmasına yol açar ve çoğu kuş bulamaç gibi olan mamaları yemez... Sonra kuşunuza ikram edebilirsiniz.Meyve-sebze yemiyor diyorsanız çeyrek havuç da rondolayarak mamaya ekleyebilirsiniz.

Hülya

New member

Sen sabırlı olacaksın; hazırlayıp kafese ayrı bir yemlikte koyacaksın zamanla yiyecektir bundan eminim Cango beni çok uğraştırmıştı ilk başlarda şimdi yiyor..

farukbas77

New member

Eğer sebze veya meyve yemiyorsa ilgisini çekebilecek renk renk olabilecek şekilde meyve veya sebze salatası yapabilirsin.Öyle daha çok mereak eder ve aralarından seçerse kuşunun zevkinide keşfetmiş olursun.

Hülya

New member

farukbas77' Alıntı:
Eğer sebze veya meyve yemiyorsa ilgisini çekebilecek renk renk olabilecek şekilde meyve veya sebze salatası yapabilirsin.Öyle daha çok mereak eder ve aralarından seçerse kuşunun zevkinide keşfetmiş olursun.
Faruk arkadaş yumurta mamasını nasıl yedircem diye sormuş :) ama sende farklı bilgi vermiş oldun bunuda sorarsa cevabı hazır :)

farukbas77

New member

CangomVeBen' Alıntı:
Yumurtayı iyice kaynatın..Rendenin en küçük kısmı ile rendeleyin, bir kaba alın sonra rondo varsa rondo içersine 1 bebe bisküvisi ve yarım tuzsuz etimek (varsa tabi) un haline getirin (rondo yoksa rendenin küçük kısmı ile rendeleyebilirsiniz) yumurtanın üzerine dökün bir kaşık irmik de ekleyebilirsiniz üzerine elinizle karıştırın kaşık falan kullanmayın; ezilmesine bulamaç gibi olmasına yol açar ve çoğu kuş bulamaç gibi olan mamaları yemez... Sonra kuşunuza ikram edebilirsiniz.Meyve-sebze yemiyor diyorsanız çeyrek havuç da rondolayarak mamaya ekleyebilirsiniz.
Siz burda sebze meyve yemiyor ise demişsiniz ben burdan yola çıkarak bu bilgiyi verdim.

Hülya

New member

ben mamaya ekleyebilir diye yazdım da senin cevabın arkadaşın ben nasıl yedircem bu mamayı sorusunun arkasından geldiği için söyledim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...