Yumurta Maması Tarifi

G

Guest

Guest
Cvp: Yumurta Maması Tarifi

Kaan Bey bu arada büyükçekmece soyulmuş yulaf bulamadım siz rastladınızmı
eminönünede gıtmeye fırsatım olmadı

Suan bende olan yavrular mama ve cimlendirme yeme konusunda sikinti yasatmisyor ama sizinkiler yemiyorsa eger mamanin uzerine hafiften yem serpistirin oyle tadina baksin sonrada vazgecilmezi olsun :)

merhabalar 1 yaş civarında olduğunu düşündüğüm bir cennet papağanımız var. malesef ki kuşumuz yem dışında hiçbirşey yemiyor ve çok zayıf. çok şükür ki herhangi bir sağlık problemi yok, gayet hareketli ve canlı ama zayıf olması canımı sıkıyor. mesela dün elma verdim dokunmadı bile elmalar kapkara oldu attım bugün yumurta maması yapıp koydum biraz vitamin alsın diye ama onada dokunmamış. Ne yapmalı nasıl bir yol izlemeliyim? yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Merhaba Semih bey,

bu cennet papağanı yeni mi geldi size yoksa önceden beri mi sizde?.. yani bunları önceden yiyordu da şimdi yemiyorsa sıkıntı.. ithallerin çoğuna maalesef bırakın yumurta maması, doğru düzgün yem bile verilmiyor.. İlk defa bunları bizde görebiliyorlar..

bülent kınran' Alıntı:
Merhaba Semih bey,

bu cennet papağanı yeni mi geldi size yoksa önceden beri mi sizde?.. yani bunları önceden yiyordu da şimdi yemiyorsa sıkıntı.. ithallerin çoğuna maalesef bırakın yumurta maması, doğru düzgün yem bile verilmiyor.. İlk defa bunları bizde görebiliyorlar..
Merhaba Bülent Bey,

Papağanımız yaklaşık 5 aydır bizimle daha öncede bu tür takviye besinler vermeyi denedim ama ozamanlar korkup kafesine bile girmemişti. Yani büyük ihtimalle ilkkez gördü böyle şeyleri oyüzden bi süre eve bizlere alışması için ara verdik şimdi yeniden denedik ama sonuç yine olumsuz. Sadece ballı yem çubuklarına ilgisi var mamalığa yaklaşmıyor bile.

yumurta mamasını ilk olarak sadece yumurta ve havuc katarak deneyin sade şeklinde ilgisini çekip yiyebilir öyle yedikten sonra tarifi karıştıra karıştıra verebilirsiniz.

face grubunda bir kişi mamaya 5 diş sarımsak kabugu ve soyulmuş limonu saf zeytin yağda bekletip onuda mama karışıma ilave ettiğini belirtmiş bilgi için teşekkürler.