Yumurta Maması Tarifi (VİDEOLU ANLATIM)

Cvp: Yumurta Maması Tarifi (VİDEOLU ANLATIM)

Bira mayasini eklediginiz zaman tekrardan harmanlayin malzemeleri
Mama verdiginiz zaman diger yemleri cikarmaniza gerek yok sahsen ben cikarmiyorum yiye bildikleri kadar yiyorlar

erkanmedeni®' Alıntı:
Bira mayasini eklediginiz zaman tekrardan harmanlayin malzemeleri
Mama verdiginiz zaman diger yemleri cikarmaniza gerek yok sahsen ben cikarmiyorum yiye bildikleri kadar yiyorlar
eyvallah hocam teşekkürler mazemeleri aldım bira mayası dahil fındık ceviz vs 65tl patladı :D birtek mamalık kabı yok onuda eminönünden bulabileceğimi söyledi petshopcular. hazırlayıp kuşlara yediricem umarım yememizlik yapmazlar bu sıcakta mazemeleri bulcam diye çile çektim

Tarifi yaptım mutfağıda batırdım :D az yapcam dedim elimin ayarı biraz kacmıs mamalık kabı bulunca kuşlara sunucam bu mama nemli olmaz ise bunu göz kararı su miktari ile nemli yapıcaz ve mamalığa sığmayan kalan yumurtalı mamayı dolapta tutup tekrar kuşa versem olur mu?

Ben daha önce bu hazır satılan mamaları alıp üzerine yumurta rendeliyordum. Yaptığınız gerçekten çok açıklayıcı olmuş ellerine sağlık.
Benim anlamadım birkaç nokta var
-Mazemeler verilirken videonun 3:13 ünde buğday kuşu yemi mi deniyor ?
-Verilen bu mama kafeste 3-4 saatten fazla durmamalı dimi
-Ben normalde haftada 1 veriyordum ama bunu kendim hazırlarsam 2-3 günde bir vermemde sakınca olurmu (ishal veya kabızlık gibi )
-Yeni yumurta veren bir çiftim oldu kısmet olursa yavrularıda olacak inş :) bu mamayı yavrular yeme alışana kadar anaçlara vermemiz mi gerekiyor sağlıklı olabilmeleri için ve bu yavrulardan dolayı günlük 1 yumurta verilirken 2 ye mi çıkartmak gerekir

Şimdiden bu anlayamadığım konularda bilgilendiren arkadaşlar teşekkürler...

ALİ RIZA

New member

Ertuğrul bey orada buğday ruşeymi deniyor yani buğdayın özüdür yani filizlendiği besleyici kısmıdır yumurtalı olanlara iki üç güne bir yavrusu olanlara hergün vermek gerekiyor sabah bırakıp akşama alsanız olur tabii temmuz ağustos aylarında daha çabuk bozulur süreyi daha az tutmak gerekiyor , aldığınız zaman koklayın kokusu normalse devam edin hafif bir ekşime kokusu olursa süreyi daha az tutun , bunu anlamak içinde mamayı aldığınızda çöpe dökmeden önce birkaç saat bekletin ve koklarsanız ekşime kokusunu anlarsınız en iyi yöntem sabah az bırakıp dört beş saat sonra alıp tekrar biraz daha bırakmaktır bir yemlik vereceğinize yarım yarım iki seferde verin daha iyi olur.

Evcil Hayvanınız
Muhabbet Kuşu
Hep tek kullanimlik yapardim yumurta mamasini izledim paylasiminizi gittim üşenmedim aldim tum malzemeleri yalniz bira mayasini unutmusum bira mayasi ne ise yariyor ? Bu arada emeğinize sağlık ışık oldu baya bana

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Evcil Hayvanınız
Muhabbet Kuşu
Erkan bey ben sunu pek anliyamadim simdi benim sadece 1 ciftim var ve suan kuluckadalar yumurta bekliyoruz, lakin soyle ben normalde bir seferlik mama yapiyordum hep tabi buda beni cok uğraştıriyordu bende videoyu ekleyen beyfendi gibi hazirlayip sadece yumurta üzerine rendeleyip vermeyi planladim dogru anlamisim digmi ? Birde mesela sizlerin yonteminide ogrenmek isterim ayni bu sistemlemi hazırlıyorsunuz yoksa farkli yollar varmi

Sefa bey ahmet hocam cok iyi anlatmis yogun is temposuyla calisan arkadaslar boyle yapabilir hicbir sorun olmaz sizde aynisi gibi yapabilirsiniz ( bir cift icin yarim yumurta yeterli) uretici ve birkac takimi olan cogu arkadas ayni yontemi yapiyorlar
Mama tarifinin icerisine yumurta kabugu kerine kalamar kemigi ezip koyabilirsiniz

Evcil Hayvanınız
Muhabbet Kuşu
Cok tesekkurler Erkan bey hakkini helal et ilgine hayranim. Hayirli aksamlar

Evcil Hayvanınız
Muhabbet Kuşu
Ustadimin hazirlidigi video gercekten bana ışık oldu sadece 1 ciftim olsada kolaylık olucak benim icin. İnşallah kivami tutmustur onuda degerli forum uyeleri ve siz yorumlarsaniz sevinirim inşallah sagliklica beslenir kuslarim. Kuluckamizi guzel atlatiriz bu sayede

Evcil Hayvanınız
Muhabbet Kuşu
erkanmedeni' Alıntı:
Umarim kuslarinizda severek tuketir

İnşallah Erkan Bey. Bu arada bu karisimi buz dolabindami saklamam lazim ? Birde sanki etimek ve bebe bisküvisi agirligi az olmus sanki biraz irmik fazla oranda gibi sizce nasil gorunuyor