Yumurta Maması Tarifi (VİDEOLU ANLATIM)

Merhaba sevgili arkadaşlar;
Yumurta maması tarifi en çok tartışılan konulardan bir tanesi olduğu için elimden geldiğince anlatmaya çalıştım.Eksiklerim olabilir.Ama yeni başlayanlar için rehber olabileceğini düşünüyorum.

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=qCncj6_uuas[/video]

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=N_Wr603s1eY[/video]

Cvp: Yumurta Maması Tarifi (VİDEOLU ANLATIM)

Merhaba Ahmet Bey,

Uzun zamandır foruma giremedim ve bugün girip bu güzel anlatımızla karşılaşınca çok sevindim kafamda olan sorulara cevap buldum. Emeğinize sağlık çok bilgilendirici olmuş. Bu tür videolu anlatımlar her aman daha bilgilendirici oluyor.

Şimdi oturup hesapları tek kuş için düşüneceğim, tekrar teşekkür ederim.

Saygılarımla,
Levent Kale

Ahmet hocam ellerinize emeginize saglik gercekten cok aciklayici bir mama tarifi olmus bundan daha aciklayici olamazdi sanirim
Benim merak ettigim o bir kap icin findik ve ceviz nekadar koymak gerekir son olarakta okadar mamaya siz nekadar bira mayasi ilave ediyorsunuz

Merhaba erkan bey. Bira mayasını aldığımda içinde kendi kaşığı vardı onunla yumurta başına 1 kaşık atılabilir. Ceviz fındık fıstık karışımını da yumurta başına 1 kaşık koyuyorum ama haftada 1 yavru zamanı haftada 3 defa veriyorum.

hocam öncelikle elinize ve emeğinize sağlık inş videoları kaldırmazsanız hiçbir zaman. ben bu işte acemiyim ve 2 kuşum mevcut bu mama yavrusu olan kuşlar için mi yoksa direk yavru kuşlara,mı veriliyor bu mamanın amacı nedir?

Cvp: RE: Yumurta Maması Tarifi (VİDEOLU ANLATIM)

ahmet fatih güngör' Alıntı:
Merhaba Zafer bey mama her kuşa verilebilir. Yavru bakanlara her gün. Damızlıklara haftada 2 defa verirsek faydalı olacaktır.

Merhaba fatih bey bu mamayı anladığım kadarı ile yavruları olan erkek ve dişiye yediriyoruz. fakat anlamadığım nokta fazla arastırmadım henüz çünkü kuşlara yeni sahip oldum kendi yedikleri hazır yemi yavrulara kusmuyor mu ? kusuyor is,e zararlımı ki bunu yapıyoruz

Zafer bey anac kuslar yedikleri yemide yavrulara kusuyorlar mamanin icerisinde bircok vitamin var kuslara verilmesinin sebebide hem bu mamanin icerisindeki vitaminleri almak hemde sindirip yavru kuslara kusmasi daha kolay oluyor boylelikle anaclarin almis oldugu vitaminler yavrularada gevmis oluyor

erkanmedeni®' Alıntı:
Zafer bey anac kuslar yedikleri yemide yavrulara kusuyorlar mamanin icerisinde bircok vitamin var kuslara verilmesinin sebebide hem bu mamanin icerisindeki vitaminleri almak hemde sindirip yavru kuslara kusmasi daha kolay oluyor boylelikle anaclarin almis oldugu vitaminler yavrularada gevmis oluyor
Bilgi için teşekkürler. ben bunu kuşlarım için hazırladığımda yemliğemi koyucam yoksa özel bir kap yapmam gerek mi? ayrıca bu yumurta mamasını YAPTIĞIMDA kuşlara koyduğum mama 1 günde bitmeyeceğinden ertesi güne kalmadan kalanı çöpe atıp yenisinimi eklemem gerek ve bunu verirken ayrı bir yemlikte hazır kuş yemide bulunsun mu?

Mamalık alıp mamalık ta vermelisiniz. 2 kuş için fazla gelmesi durumunda mamayı atıp yenisini koymak gerekir yaz aylarında olduğumız için zaten sabah koyduğunuz mama öğlene bozulur. Bozuk mamayı yemesinler dikkat edin.

ellerinize ve emeğinize sağlık ahmet hocam gerekli ve faydalı bir paylaşım olmuş izlerken keyif aldım teşekkürler

Ben yumurta mamalarımın iiçine keçi boynuzu tozuda katıyorum , çokta memnunum hem vitamin dolu hemde kızıştrıcı etkisi oluyor ektradan onuda söylemek istedim .

Hocam tekrar selamlar,

Sizlerin yapmış olduğu yumurta mamasını yapmaya karar verdim fakat benim 2 kuşum var ölçütleri tutaramazsam sıkıntı olur diye sizingibi 5kg yapsam ve saklama kabında tutsam 2 kuş için bitirmesi uzun süreceğinde saklama kabında bekletmemin sakıncası var mı? Damızlık dişi kuşuma haftada 2 defa vermeyi planlıyorum

Zafer bey ölculerinizi ahmet hocamin ölculerinin yarisi kadar yapin bence ve buzdolabi gibi serin yerde muhafaza ederseniz hicbir sorun olmaz

hocam selam tekrar rahatsız ettim kusurubakmayın .videoda bira mayasının ne kadar verilmesini belirtmemişsiniz ne kadar eklememiz gerek yarın mazemeleri alıp deniycem ve bira mayasını marketlerde bulabilirmiyim ? iki adet kuşum olduğundan 1 yumurtalı yapacağım ne kadr bira mayası eklemeliyim ayrıca bu ceviz fındık ve yaş fıstık dövdükten sonra 1 adet yumurtaya ne kadar eklememiz gerek bu ölçüleri yazabilirseniz sevinirim.Son birşey daha eklemek istiyorum bira mayasına baktığımda katı birşeye benziyor doğrumudur yanlış birşey katmak istemem

Zafer bey bira mayasini aktarlarda veya petshoparda bulabilirsiniz bira mayasini tek yumurtalik mama yapacaksaniz cay kassigiin ucuyla az bisey vermelisiniz fazla verdiginiz zaman kokusundan dolayi kuslariniz yemeyebilir ceviz findik ve fistiklari ise birer parca koyun bence gerci ahmet hocam soyleyecektir
Bira mayasi toz haldedir rengi tarcina benziyor ama kokusuyla hicbir alakasi yok

erkanmedeni®' Alıntı:
Zafer bey bira mayasini aktarlarda veya petshoparda bulabilirsiniz bira mayasini tek yumurtalik mama yapacaksaniz cay kassigiin ucuyla az bisey vermelisiniz fazla verdiginiz zaman kokusundan dolayi kuslariniz yemeyebilir ceviz findik ve fistiklari ise birer parca koyun bence gerci ahmet hocam soyleyecektir
Bira mayasi toz haldedir rengi tarcina benziyor ama kokusuyla hicbir alakasi yok
Hocam Teşekkürler. Son bir sorum olacak bira mayasını çay kaşığının ucu ile yumurtanın üstünemi atıyım ve sonra mazemeleri karıştırıyım .birde bu mama verdiğimde petshoptan alcağım mamalık kabında vereceğimden ogün geçici olarak kafes içerisinde ki yemleri çıkartıyım mı