Yeni sultanım yem yemiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sultanım 2 saat önce geldi utanıyor :)

Merhaba benimde şirin mi şirin tatlımı tatlı bir sultanım oldu.Eve yaklaşık 2 saat once geldi ama geldiğinden beri utanıyor az hareket ediyor petshopda iken baya hareketliydi :).Ama endişelendim 2 saattir sudan yeminden hiç dokunmadı 1 kere bile yatıcak şimdi hastalığıda yok popo tüyleri kuru çıkıntısı yok. işte fotoğrafı: http://imageshack.us/photo/my-images/69/27072011162.jpg/ merak etmeyin flash kapalı çektim rahatsız olmadı.

badelpiero

New member
Cvp: Sultanım 2 saat önce geldi utanıyor :)

hayırlı olsun. gayet normal. benim sultan 3 gün boyunca yem yemedi. yani en azından ben hiç görmedim. daha sonra baya iştahı açılıyo ama :gulumseme:

ceritici

New member

barankoc1998' Alıntı:
Merhaba benimde şirin mi şirin tatlımı tatlı bir sultanım oldu.Eve yaklaşık 2 saat once geldi ama geldiğinden beri utanıyor az hareket ediyor petshopda iken baya hareketliydi :).Ama endişelendim 2 saattir sudan yeminden hiç dokunmadı 1 kere bile yatıcak şimdi hastalığıda yok popo tüyleri kuru çıkıntısı yok. işte fotoğrafı: http://imageshack.us/photo/my-images/69/27072011162.jpg/ merak etmeyin flash kapalı çektim rahatsız olmadı.
öncelikle hayırlı olsun çok tatlı bir sultan :) ben de sultan alalı 2 hafta kadar oldu ve kendimi sabırsız diye düşünürdüm ama sen benden daha sabırsızmışsın :) benim başımdan geçen olayı anlatayım sen de ona göre ne yapman gerektiğini çıkar en iyisi ;) Limon petshopta en hareketli en zıpır kuştu. aldım eve getirdim ki saatlik 1-2 saatlik bir yoldu. kafesine girdi tüneği tanıdı çıktı ve sağı solu izledi. hiç hareket etmedi ben de kendi haline bıraktım. Çünkü yeni bir ortama geldiğini zamana ihtiyacı olduğunu düşündüm. diğer gün sabah saat 09:00 da öterek uyandırdı beni zıpır yem yiyor su içiyordu. Acıkınca muakkak gidip yer. açlıktan ölecek diye düşünme 2. saatten :)

ceritici' Alıntı:
barankoc1998' Alıntı:
öncelikle hayırlı olsun çok tatlı bir sultan :) ben de sultan alalı 2 hafta kadar oldu ve kendimi sabırsız diye düşünürdüm ama sen benden daha sabırsızmışsın :) benim başımdan geçen olayı anlatayım sen de ona göre ne yapman gerektiğini çıkar en iyisi ;) Limon petshopta en hareketli en zıpır kuştu. aldım eve getirdim ki saatlik 1-2 saatlik bir yoldu. kafesine girdi tüneği tanıdı çıktı ve sağı solu izledi. hiç hareket etmedi ben de kendi haline bıraktım. Çünkü yeni bir ortama geldiğini zamana ihtiyacı olduğunu düşündüm. diğer gün sabah saat 09:00 da öterek uyandırdı beni zıpır yem yiyor su içiyordu. Acıkınca muakkak gidip yer. açlıktan ölecek diye düşünme 2. saatten :)
Teşekkürler yüreğime su serptin vallaha :) seninkide hayırlı olsun haydi bakalım yeni dostluklarımıza :) :f04::blank:

farukbas77

New member

Maaşallah çok sağlıklı bir sultan uzun birliktelikler:gulumseme:Bende sizin gibi çok sabırsızım şu anda 5. günü elime alıştırmak için 2-3 gün daha beklicem günler çabuk geçsin istiyorum sabırsızlıkla:F:

Mutluluklar dilerim, kafesi dikey telli olmasaymış daha iyi olurmuş, bilginize. Forumumuzu iyice okuyarak onun çok rahat ve huzurlu bir hayat geçirmesini temin ederseniz o da size iyi bir arkadaş olur.

Elaman' Alıntı:
Mutluluklar dilerim, kafesi dikey telli olmasaymış daha iyi olurmuş, bilginize. Forumumuzu iyice okuyarak onun çok rahat ve huzurlu bir hayat geçirmesini temin ederseniz o da size iyi bir arkadaş olur.
bende istiyorum iyi bir arkadaş olmayı ve olmasını az önce kalktı ama hala dünki fotoğrafından 2 adım anca kıpırdamıştır hala suyuna falan dokunmamış yemler e dokunmamış ötmüyor hasta da değil belliki alışamadı ama yemedi dünden beri içmedi etmedi ya korkmaya başladım petshop u arıycam biraz sonra açılsın sorucam sadece kafası biz nereye oraya :(...

Sultanım yemiyor

Merhaba sultanım dün geldi dün akşam bugün sabah hala aynı yeme suyuna dokunmadı yardım edin lütfen alışamadı belli ama aç kalmasın yazık korkuyorum gerçekten.:huh:

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Cvp: Sultanım yemiyor

Merak Etmeyin İlk Günler olur böyle hiç yemezler genelde..iyice acıkınca yeme gidecektir. yeni mekanın stresi var :)

yakamoz33

New member
Cvp: Sultanım yemiyor

Sakin olun kuşunuz yeni ortamının stresini yaşıyor. Bende ilk aldığımda yem yemiyor su içmiyordu. Ama şimdi maaşallahı var.

Merak etmeyin su içmiştir muhtemelen bu gün yem de yemeye başlar. Kafesinde ne yemi var? Belki petshopta başka birşey yediriyorlardır da o yüzden yabancılık çekiyordur. Petshop çiğdem verin vs derse vermeyin. Normal muhabbet yemi yesin. En fazla 4 5 tane atabilirsiniz yemliğine o kadar.[hr]
Bu arada aynı içeriğe sahip her iki konunuz tarafımdan tek başlık altında toplanmıştır, bilginize.

bugrahan

New member
Cvp: Yeni sultanım yem yemiyor

evet sedat abiye katılıyorum..sultanlar petshop ta genelde yerdeki yemleri falan yerler..bunun için yemlikten yeme konusunda biraz çekingen olabilir..yeni ortamda hiçibir şeyi bilmediği için rahat davranamıyor ve hareket etmeye vs. çekiniyor..biraz rahatsız etmeyin ortamda ona bir zarar gelmediğini anlasın..

Elaman' Alıntı:
Merak etmeyin su içmiştir muhtemelen bu gün yem de yemeye başlar. Kafesinde ne yemi var? Belki petshopta başka birşey yediriyorlardır da o yüzden yabancılık çekiyordur. Petshop çiğdem verin vs derse vermeyin. Normal muhabbet yemi yesin. En fazla 4 5 tane atabilirsiniz yemliğine o kadar.[hr]
Bu arada aynı içeriğe sahip her iki konunuz tarafımdan tek başlık altında toplanmıştır, bilginize.
Tamam teşekkür ederim okuldan geldim saat 5 de arada bir pofuduk(adı pofuduk :) ) diye sesleniyorum birde bilgisayardan 1 kaç kez kuş sesi dinlettim kendi cinsinin rahatlar diye öttü 3 4 kere kapı zilimiz de kuş ötüşü :) ne zaman kapı çalsa ötüyor.Canım benim o kadar güzel bir hayvanki uzaktan bakıyorum ama şimdilik alışsın dün akşam geldi ve evet yemi petshopdakinden adı da Kiki Excellent Sidney içinde küçük yuvarlak tahılımsı birşey ile çekirdeğimsi bir şeyler var ama eminim kesinlikle petshopda bundan yiyorlardı görmüştüm.Şimdilik çok ilgilenmiyorum alışsın korkmasın diye ama haftaiçi okuldan 5 de geliyorum 8:20 de gidiyorum haftasonu cumartesi günü 2 den 7 ye kadar doluyum dersane var onun dışında sabah 10 da kalkıyorum tabi eğer o beni 5 de kaldırırsa 5 de olur. dersane ye gitmeden önceki bütün zamanımı ayırabilirim alıştıkdan sonra dersaneden sonrada 1.5 2 saat kadar ayırabilirim pazar da 7 den 12 ye kadar doluyum sonrası Pofuduk a ayrılı, hafta içi de yaklaşık 2-3 eğer okul olmassa yada gitmessem falan bütün ama bütün günümü onla geçirebilirim yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim abilerim ablalarım ve kardeşlerim varmı bilmiyorum ama amcalarım teyzelerim :) Yeni bir sultan sahibi olarak önerileriniz nedir acaba ?:gulumseme::gulumseme::gulumseme::f04:

bugrahan

New member

öncelikle sulatınızla mutluluklar diliyorum..evet çok güzel hayvanlardır sultanlar:)..öncelikle kuşunuzu 1 hafta vs. rahatsız etmeyin..ortamı tanısın..ortamı tanıyınca ötmeye oyunlar oynamaya vs. başlayacaktır..hatta bu sizi evden kaçıracak düzeye gelebilir:D..bu aşamayı geçince eğitime başlayabilirsiniz..sitemizdeki evcilleştirme ve eğitim bölümünü iyice okuyun...aynı zamanda bakım,hastalıklar ve tedavileri konularını ve her türlü aradığınız bilgiyi bulabilirsniz..

ALLAH heyacanınızı kaybettirmesin ne güzel ona bu kadar ilgi duymanız. Forumumuzu iyi takip edin çok okuyarak sormayı bile akıl edemeyeceğiniz çok fazla şey öğrenebilirsiniz.

bugrahan' Alıntı:
öncelikle sulatınızla mutluluklar diliyorum..evet çok güzel hayvanlardır sultanlar:)..öncelikle kuşunuzu 1 hafta vs. rahatsız etmeyin..ortamı tanısın..ortamı tanıyınca ötmeye oyunlar oynamaya vs. başlayacaktır..hatta bu sizi evden kaçıracak düzeye gelebilir:D..bu aşamayı geçince eğitime başlayabilirsiniz..sitemizdeki evcilleştirme ve eğitim bölümünü iyice okuyun...aynı zamanda bakım,hastalıklar ve tedavileri konularını ve her türlü aradığınız bilgiyi bulabilirsniz..
bu yazıdan 45 dk önce alıştı ötüyor durmadan yanına gelince azaltıyor ötüşünü sonra korkar diyicektim gidicektim bir de ne göreyim bana geliyor :) çok güzel bir his çok tatlı yemek de yedi mineral taşından normal yeminden ve sindirim kolaylaştıran dan yyedi bir o bir o gitti geldi ama en çok o içinde çekirdek olanı sevdi biricik pofuduğum ama su içmedi daha dünden beri bana alıştı anneme babama da alışsın annemle arası iyi ama yinede zaman geçsin herhalde 5 6 gün sonra forum daki yazılar ve petshop dakilerin yardımıyla eğitime başlıyacağım teşekkürler... ve teşekkürler evet gerçekten hevesliyim çok tatlı hala ötüyor ötüşe bak bak geldim dur geldim :D

bugrahan

New member

barankoc1998' Alıntı:
bugrahan' Alıntı:
bu yazıdan 45 dk önce alıştı ötüyor durmadan yanına gelince azaltıyor ötüşünü sonra korkar diyicektim gidicektim bir de ne göreyim bana geliyor :) çok güzel bir his çok tatlı yemek de yedi mineral taşından normal yeminden ve sindirim kolaylaştıran dan yyedi bir o bir o gitti geldi ama en çok o içinde çekirdek olanı sevdi biricik pofuduğum ama su içmedi daha dünden beri bana alıştı anneme babama da alışsın annemle arası iyi ama yinede zaman geçsin herhalde 5 6 gün sonra forum daki yazılar ve petshop dakilerin yardımıyla eğitime başlıyacağım teşekkürler... ve teşekkürler evet gerçekten hevesliyim çok tatlı hala ötüyor ötüşe bak bak geldim dur geldim :D
sizin adınıza çok sevindim:)..ilk tavsiyem sultanınızı geniş ve yatay telli bir kafeste bulundurmanız..ne kadar geniş olursa sultanınız o kadar huzurlu ve mutlu olur..bu arada çekirdeği çok vermemenizi öneririm..çekirdek sultanlarda zararlıdır..gerekirse hiç vermeyin..hem yağlanma yapar hem de sağlığını olumsuz etkiler..ve suyuda içer merak etmeyin..ve size bişey önerebilirim..dal darı denen şeye sultanlar bayılıyor!!!:)..dal darını alın kafesine asın..ilk başta tadını alsın..sonra hep yemeye başlayacaktır..dal darını yemeye başladığında artık kafese asmayın..ucundan tutun ve ona kendiniz yedirin..ilk başta biraz tereddüt etsede elinizden yer..yani dal darını yemek için her şeyi yapabilirler..ben sultanımı dal darı sayesinde eğittim..dal darını internet üzerinden alabilirsiniz..ben bu siteden aldım sorunsuz getirdiler..www.petsatış.com

bugrahan' Alıntı:
barankoc1998' Alıntı:
bugrahan' Alıntı:
sizin adınıza çok sevindim:)..ilk tavsiyem sultanınızı geniş ve yatay telli bir kafeste bulundurmanız..ne kadar geniş olursa sultanınız o kadar huzurlu ve mutlu olur..bu arada çekirdeği çok vermemenizi öneririm..çekirdek sultanlarda zararlıdır..gerekirse hiç vermeyin..hem yağlanma yapar hem de sağlığını olumsuz etkiler..ve suyuda içer merak etmeyin..ve size bişey önerebilirim..dal darı denen şeye sultanlar bayılıyor!!!:)..dal darını alın kafesine asın..ilk başta tadını alsın..sonra hep yemeye başlayacaktır..dal darını yemeye başladığında artık kafese asmayın..ucundan tutun ve ona kendiniz yedirin..ilk başta biraz tereddüt etsede elinizden yer..yani dal darını yemek için her şeyi yapabilirler..ben sultanımı dal darı sayesinde eğittim..dal darını internet üzerinden alabilirsiniz..ben bu siteden aldım sorunsuz getirdiler..www.petsatış.com
teşekkür ederim bu çok güzel bir fikir ben petshop uma bir sorayım olmadı senin sitenede bakarım teşekkürler tekrar ne güzel bir forum insanlar hemen cevap yazıyor yardımlaşıyor site sahiplerini kutlarım çok güzel bir yardımlaşma bilgilendirme forumu açmışsınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...