Yeni Sultan Papağanı Aldım !

Mertime

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Merhaba 3 gün önce yeni sultan papağanı aldım çok tatlı ve hoşuma gitti zaten bir hayvan beslemek istiyordum bana arkadaş olun stres atarım onunla oynarım diye. bunun için konuştuğunu, neşesini ve tatlı olduğunu gördüğüm zaman hemen sultan papağanı almaya karar verdim. satıcı bana erkek ve yavru dedi yaş belirtmedi. lakin davranışları forumdan okuduğum kadarıyla dişi olduğunu gösteriyor ve ötüşü resmen videolardaki dişilerle aynı. kesin dişi olduğuna kanaat getirdim. ama ben konuşsun diye almıştım. Tamam konuşmasın diye düşündüm benimle oynasın yeter dedim lakin baktığımda çoğu yerde dişilerin hem zor evcilleştiği hemde erkekler kadar neşeli olmadığını gördüm çok ötmedikleri ve erkekler gibi davranmadıklarını söylüyolar. bende napacağım hakkında kararsız kaldım. sizce napmalıyım iade mi etsem yoksa bakmaya devam mı etsem.
ismini çapkın koydum :) erkek sandığımdan. fotoları aşşağıda çok tatlı :D ( merdiven ve aynayı çıkardım forumda okuduklarımdan sonra )
IMG_6192.JPG
IMG_6193.JPG
IMG_6198.JPG

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
kesinlikle geri iade etmeyin, kuşunuzla güzel zamanlar geçirebilirsiniz.
Evcilleştirme tamamen sizin yöntemlerinize bağlı.
Ballı kraker vermeyin içindekilerden dolayı zararlı.

Mertime

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
kesinlikle geri iade etmeyin, kuşunuzla güzel zamanlar geçirebilirsiniz.
Evcilleştirme tamamen sizin yöntemlerinize bağlı.
Ballı kraker vermeyin içindekilerden dolayı zararlı.
Peki teşekkür ederim. Krakeri kaldırırım ve bakımına devam ederim yalnız evcilleştikten sonra ötüşü ve hareketleri normal hale gelir dimi dişi olduğundan soruyorum.