Yeni Satın Aldığım Sultan Papağanım

liander

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Arkadaşlar merhaba,
Öncelikle bütün hayvanseverleri selamlıyorum.Geçtiğimiz pazar,bi sultan papağanı satın aldım.Petshopta(Eminönünde'ki petshoplardan bir tanesi)oldukça sevimli olan kendini sevdiren ele gelen sultan papağanım,eve geldiğinden beridir hiç ötmüyor ve sanki baya mutsuzmuş gibi hissediyorum.Onu da anlıyorum ilk günler yeni ortam,yeni birey,yeni bir deneyim kuşu stres yapmıştır ama bugünle birlikte 4.günümüz ele gelmeye korkması normal midir?Cinsiyeti hakkında zaten ufak olduğu için hiç bilgim yok(Petshoplara bu konuda güvenmiyorum).Ve son olarak eve geldiğimde farkettim sultan papağanımın sol ayağında sadece bir parmağında tırnak var diğer ayağında böyle bir sıkıntı yok.Sizce bu yavru olduğu için mi böyle?(2.5-3 aylık diye söylendi).Kısaca sultan papağanım davranışları normal mi?Tırnağı konusunda bilgi verebilir misiniz?

Şimdiden teşekkür ediyorum.İyi forumlar dilerim.

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
yeni sahiplendiğiniz kuşunuza size ve çevreye alışması için ona zaman verin. Hemen kafes dışarına çıkarmayın ve yem-su değişimi dışında elinizi kafesin içine sokmayınız.
diğer soru için fotoğraf ekleyebilir misiniz?

liander

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Hiçte ötmüyor oysaki ilgilenmeye çalışıyorum her gün aksatmadan.Kiraz sapı sevdiğini duymuştum ara ara kafeste elimle veriyorum,çekinmeden yiyor.Kafesten çıkarırken şimdilerde çok problem etmeden geliyor elime ama ne zaman kafesten alıp bi masaya götürsem kafese doğru yönelip oraya doğru uçmaya çalışıyor.

Ekli dosyalar