Yeni papağanım hakkında bilgi edinmek ve cinsiyetini öğrenmek istiyorum

StrunDovah

New member
Öncelikle herkese merhaba. Uzun zaman önce petshoptan lutino sultan papağanı almıştım ve tabiki erkek yavru diye satılan kuş 2-3 yaşında dişi bir kuş çıkmıştı ve evcilleştiremeden kaçmıştı. Bende bu sefer ev üretimi erkek yavru bir papağan aldım ama cinsiyetinden emin değilim. Birde eve geldiğinden beri sık aralıklarla küçük bir hapşuruk sesi çıkarıyor, hastalık belirtisi olabilir mi? Bu 2 konu hakkında yardımcı olur musunuz? Aynı zamanda görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi duymak isterim. Şimdiden çok teşekkürler.

Ekli dosyalar

StrunDovah

New member
Wf dişi bu güzellik biraz üşütme olmuş olabilir titreme kafes dibinde çok duruyor mu? (ceyranda kalmış olabilir)
Merhaba, öncelikle yorumunuz için teşekkürler. Yemliğin üzerinde, tüneklerde ve bazen ızgarada duruyor. Nundan önceki yetişkin kuşumun ayakları hep çok sıcaktı ama bu kuşumun ayakları biraz soğuk. Dişi olduğuna emin misiniz?

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
ayaklarının hep soğuk olması iyi bir durum değil. Kuşunuzun kafesini ceryana,rüzgara ve klimanın etkilemediği bir yere koyunuz. Dışkısı nasıl?

StrunDovah

New member
ayaklarının hep soğuk olması iyi bir durum değil. Kuşunuzun kafesini ceryana,rüzgara ve klimanın etkilemediği bir yere koyunuz. Dışkısı nasıl?
Bu geceden sonra sabah kontrol ettiğimde ayaklarınnın durumu düzelmişti, sanırım dinlendiği için fakat hapşırığı geçmedi tüm gece hapşırdı neden hapşırıyor olabilir?

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Dışkısı çok sulu üşütmüşsünüz.
Burnunu kontrol ettiniz mi? Burun akıntısı var mı?

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Burnuna bakın. Dışa doğru akıntısı var mı?

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Hapşırma normalde olabilir. Burnuna yem kabuğu kaçmış olabilir, kendi tüylerinde ki tozlarda kaçmış olur. Papağanlar hapşırabilir.
Kullandığınız yem markası nedir? Kafesi evin neresinde? Kuş kumu kullanıyor musunuz?

StrunDovah

New member
Hapşırma normalde olabilir. Burnuna yem kabuğu kaçmış olabilir, kendi tüylerinde ki tozlarda kaçmış olur. Papağanlar hapşırabilir.
Kullandığınız yem markası nedir? Kafesi evin neresinde? Kuş kumu kullanıyor musunuz?
Burnunun durumu şuan böyle. Aldığımdan beri hapşırıyor ve bu beni korkuttu. Yem olarak Champion marka yem aldım migrostan. kafesi yatak odamda duruyor, kabındada kuş kumu var.

Ekli dosyalar

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Kuşunuz ceryanda, rüzgarda ve klimalı ortamda olmasın. Kafes temizliğine özen gösterin.
Yem olarak champion yerine versele laga kullanın ve kuş kumu kullanmayı ihmal etmeyin.
Vitamin takviyesi yapın.

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
kullanabilirsiniz. Mutlaka gelişmeleri yazınız, geçmiş olsun.

StrunDovah

New member
kullanabilirsiniz. Mutlaka gelişmeleri yazınız, geçmiş olsun.
Çok teşekkür ederim. Bir sorunum daha var, kuşumu hiç yemek yerken ve su içerken görmüyorum önüne koyduğumda yemiyor bende elime alıp yemeğini suyunu ağzına tutuyorum ancak öyle beslenebiliyor. Yumurta maması yaptım onu yediriyorum onun dışında bir şey yemiyor. Normal yemi vermeye çalıştım ama sanırım kabuklarını kıramıyor. Bir zararı olur mu?

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
sıcak tutun çok fazla halsiz kalmış olabilir tünek üzerinde değilde bir müddet düz zeminde durmasında fayda var. Dışkısı ishal mi hala? gelişme var mı?