Yeni gelin için öneriler:))

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yakamoz33

New member
Arkadaşlar bugün yavru olan tahminim 7-8 aylık bir dişi aldım. Damadımız ise 1-1,5 yaşında sanırım. Şimdi ikisini aynı kafese koymalımıyım? erkek biraz tısladı kafese koyunca bir kaç kez gagaladı:mad: Şimdi sorun yaşamamaları için ne yapmalıyım?[hr]
Arkadaşlar resimlerimiz:gulumseme: Yaş ve cinsiyetten emin olmak adına tecrübeli abilerimiz ve kardeşlerimiz yorum yaparlarsa sevinirim.:f10:
http://i51.tinypic.com/v9xlu.jpg

gorkem87

New member
Cvp: Yeni gelin için öneriler:))

moralini bozmak istemem ama benimde dişi diye alıp erkek çıkan sultanıma benziyor.görünüşü dişi ama belki tüy dökmemişttir.

yakamoz33

New member

Benim en büyük sıkıntım çevremde sultan papağanı besleyen birinin olmaması:( hadi onuda es geçtim adam gibi kuştan anlayan petshopcu da yok. Dolayısıyla siz değerli dostlardan yardım bekliyorum. Sultan papağanı ilk defa besleyceğim. Kuşları aşırı derecede seviyorum:heart: Elimde olsa her çeşit kuştan besleyesim geliyor. Onlarla vakit geçirmekten çok büyük keyif alıyorum. daha önce muhabbet kuşu besleme girişimlerim oldu. Ama pek başarılı olamadım. Böyle bir siteye üye olmadan ve hiç bir bilgi almadan kara düzen beslemeye kalkıştım. Şimdi aynı sorunları yaşamamak adına sık sık siteden biligler ediniyor kuşalar hakkında yorumları takip ediyorum. Umarım benimde sizin kuşlarınız gibi çok güzel kuşlarım olur.[hr]
Umarım öyledeğildir:kafasi-karismis: peki aynı kafese koymalımıyım? ayrıca türü nedir görkem kardeş?

gorkem87

New member

türü grey. sağlıklı bi kuş.yanına koy erkekğin davranışlarını izle. genelde 2 hafta falan bekleyin derler onunda en büyük sebebi kuşun hastalığı var mı yok mu diyedir.ama bu kuş gayet sağlıklı gözüküyor.
ötmeye falan başladımı yeni aldığın kuş.

yakamoz33

New member

Teşekkürler kardeşim şimdi koydum ama bizim damat ayaklarını ısırıyor ve gagalıyor gelinin:gulumseme: anlamadım gitti ulen adama dişi getiriyoruz yine yaranamıyoruz:F: şimdi sabaha kadar işkence yapar diye korkuyorum:kafasi-karismis:

gorkem87

New member

yakamoz33' Alıntı:
Teşekkürler kardeşim şimdi koydum ama bizim damat ayaklarını ısırıyor ve gagalıyor gelinin:gulumseme: anlamadım gitti ulen adama dişi getiriyoruz yine yaranamıyoruz:F: şimdi sabaha kadar işkence yapar diye korkuyorum:kafasi-karismis:
erkeğin fotolarınıda ekleseniz hiç fena olmaz.yakında ötmeye başlar o zaman videoya çekip koyarsan kesin bi cevap alırsın.

Dişi mi erkek mi henüz belli değil. Tüy dökümüne henüz girmemiş gibi duruyor. Erkekle aynı kafese koymayın. Ötüşlerini ve tüy değişimini bekleyin. Hayırlısı olsun diyorum.

hemen aynı kafese koymasaydın keşke... sabah kalktığında tüyleri dökülmüş, sagı solu kanamış, bir dişi bulabilirsin.

yakamoz33

New member

Şimdi aldım zaten:super: Umarım en kısa zamanda bizim gelin Sedat abinin dediği gibi cinsiyeti belli eder. Bekleyip göreceğiz:angel:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...