Yem kırmasını öğretme

Iyi gunler herkese.

Bir buçuk aylarına girmekte olan iki yavrumu annelerinin tüylerini yolmasindan oturu ayirdim. Fakat yavrular hala hazırcı durumda ve yem kırmasını bilmiyorlar. Petshopcu abimin verdigi kuru yumurta mamasini az biraz yem ile karistirip kafese koydum. Fakat hala yemediler ve kursaklari bos. Suan cifthane kafesi ikiye ayirdim ve birtarafa anne babayi diger tarafa yavrulari koydum. Belki birbirlerine bakip ogrenirler diye. Sizce nasil bir yol izlemeliyim? Yem kirmasini nasil ogretebilirim? Tesekkurler

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Muhammet bey merhaba
Eger dediginiz gibi sadece anneleri yavrulara zarar veriyorsa disi kusunuzu ayirip yavrulari babalarinin yanina koyabilirsiniz gayet guzel bir sekilde bakacaktir eger babada ayni sekilde yapiyorsa mecburen siz besleyeceksiniz bunun icin size bebelac mama ve irmikten olusan akiskan bir mama yapmak gerekiyor ama oncelikli olarak babanin besleyip beslemedigini bilmek gerek
Yavrularin kafesine dal dari verebilirsiniz kabuklari diger yemlerden daha kolay kirildigi icin muhtemelen yiyebilirler ayrica haslanmis misir birakabilirsiniz

Cvp: Yem kırmasını öğretme

Ozaman aksam ilk isim disiyi ayirmak. Insallah ikiside zarar vermiyordur. Zaten tabana doktum ama anlamiyolar sanirim yem oldugunu. Cok tesekkur ederim. Zaten bu yaramazlardan dolayi basimiza gelmeyen kalmadi. Buyuk yavrumunda bacagi carpik oldu. Forumda buna benzer bir sevda gormustum. Sanki bilegi dönmüş gibi. Anne uzerine yatmasindan oturu. Kanatli hayvanlar hastanesine goturdum. Sagolsun docent bir hoca bakti baya ilgilendi yavrularla. 3haftadir bandajliydi ama duzelmedi. Tunekte cok rahatsiz edici durmuyor ama duz zeminde daha rahat hissettigi icin arkaya yana dogru atiyor. Diger yavrulara gore daha uysal daha cana yakin sahiplenen cikmasa zaten diger kuslardan ayirip daha evcillestircem :)

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi