yedirmek istediğim bazı yiyecekler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

farukbas77

New member
Mesajlar
1,793
Yaş
23
Konum
Yalova-Merkez
#1
arkadaşlar papağanıma hazır kepekli bisküvi ama diyet bisküvilerinden değil tatlı olanlarından vermemde bir sakınca var mı?Bir de bende ballı krakerler var fazla yediğinde isal olmasına neden olabiliyormuş ne kadar zamanda bir vermeliyim?Bir şey daha biri bana bir beslenme tablosu verebilir mi?
 

Alpdna

Administrator
Yönetici
Mesajlar
3,336
Yaş
33
Konum
İstanbul
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
#2
Cvp: yedirmek istediğim bazı yiyecekler

Kepekli Bisküvi verebilirsin ama dozajınca cok değil hergün hergün verme mesala ..Krakerler kimyasallarla yapıştırılıyor o yüzden zararlı ne kadar az verseniz okadar iyi
 

bugrahan

New member
Mesajlar
889
Yaş
22
Konum
mersin
#3
Cvp: yedirmek istediğim bazı yiyecekler

Meyvelerden; Elma, Armut, Üzüm, Ayva, Muz, Çilek, Kiraz, Vişne, Mandalina, Tatlı Portakal verebilirsiniz. Vereceğiniz meyveler insanların yediği gibi yıkanmalı kurulanmalı veya suları süzülmelidir. Tüm yiyecekler oda sıcaklığında olmalıdır.Papağanları sadece çekirdek ile beslemek doğru olmaz. Tam bir beslenme uygulanmazsa normal gelişmesini gösteremez. Gösterişsiz bir papağanın nedeni yanlış ve tek yönlü beslenmedir.Doğal ortamlarında meyve, ağaç kabuğu, yeşillik, bitki tohumları, fındıkgiller, çiçek özleri, soğanlı ve yumrulu kökler ile beslenirler.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...