Yavrularımız

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Yavrularımız yuvadan çıktılar 😌
Cinsiyet tahmini şuan yapılabilir mi? Yoksa nezaman anlaşılır şuan 1 aylık oldu ikiside
Cinsiyet tayini için çok erken.6 aylık olduklarında anlaşılır.:)
Şu an çıkan tüyler yavruluk tüyleri.Bu tüyleri dökerek kendi yetişkin tüylerini çıkaracaklar.Eğer renkleri böyle kalırsa ikisi de muhteşem renklere sahip :love: Sarı gri olanın desenlerinde sultan papağanı daha önce görmedim :love::love:....Vakit buldukça elinize alıp sevin size ve insanlara daha çabuk alışırlar.Maşallah.:)

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Cinsiyet tayini için çok erken.6 aylık olduklarında anlaşılır.:)
Şu an çıkan tüyler yavruluk tüyleri.Bu tüyleri dökerek kendi yetişkin tüylerini çıkaracaklar.Eğer renkleri böyle kalırsa ikisi de muhteşem renklere sahip :love: Sarı gri olanın desenlerinde sultan papağanı daha önce görmedim :love::love:....Vakit buldukça elinize alıp sevin size ve insanlara daha çabuk alışırlar.Maşallah.:)
Teşekkür ederim evet minik onun ismi çok tatlı 🥰büyük olanda tospik🥰 cinsiyetlerini bilmediğim için bu şekilde isim koydum ele geliyorlar parmaklarımla oynuyorlar 🥰 fakat minik ara ara şişkin duruyor 🤔

Ekli dosyalar

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Teşekkür ederim evet minik onun ismi çok tatlı 🥰büyük olanda tospik🥰 cinsiyetlerini bilmediğim için bu şekilde isim koydum ele geliyorlar parmaklarımla oynuyorlar 🥰 fakat minik ara ara şişkin duruyor 🤔
Rica ederim. :)
Tüy çıkardığı için olabilir.Tüy çıkartma ve değiştirme kuşlar için zor süreçtir. :( Kafalarının üzerini ve sırt kısımlarını sürekli sevin ve ara sıra elinize alın.Böylece size güvenleri artar.Allah göstermesin bir hastalık zamanı elinize almaya alışık oldukları için hem siz onlara daha iyi yardımcı olabilirsiniz hemde onlar size.

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Rica ederim. :)
Tüy çıkardığı için olabilir.Tüy çıkartma ve değiştirme kuşlar için zor süreçtir. :( Kafalarının üzerini ve sırt kısımlarını sürekli sevin ve ara sıra elinize alın.Böylece size güvenleri artar.Allah göstermesin bir hastalık zamanı elinize almaya alışık oldukları için hem siz onlara daha iyi yardımcı olabilirsiniz hemde onlar size.
Tekrar teşekkür ederim verdiğin bilgiler için anne baba artık çok yedirmiyor özellikle minigi😔 peşinde dolaşıyor ama anne de baba da kaçıyor büyüğü daha cok yediriyorlar sanki minigi dışlamışlar gibi daha bugün 1aylik oldu minik yem kırmaya çalışıyor ama kıramıyor evde yumurta maması için yaptığımız toz karışımdan parmağımın üstüne az döküp uzatıyorum bir iki yiyor öyle aç kalıp birşey olmasından korkuyorum
Tospik in maşallahı var koca kafesi dört dolanıyor tırmanıyor uçuyor kafesin içinde
ama minik kafes altında hep
Tospik 5 eylülde dünyaya geldi Minik 8 Eylül de
Ilk defa Yawru sahibi olduk oyuzden birçok konuda açıkçası tecrubesiziz sevgileri bambaşka babalarını çok seviyordum ama artık yawrularin sevgisi öne geçti ve korkuyor insan birsey mi olacak diye çocuktan farksizlar şişik duruyor hasta mi acaba karnı doydu mu su içti mi sabahtan gece yatana kadar onlarlayim resmen🥰😌

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Miniği avucunuza alıp anne ve babaya yaklaştırın hangisi besliyor ise beslettirin.
Eğer ikiside beslemiyorlarsa kendiniz besleyin.

Yavru besleme

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Miniği avucunuza alıp anne ve babaya yaklaştırın hangisi besliyor ise beslettirin.
Eğer ikiside beslemiyorlarsa kendiniz besleyin.

Yavru besleme
Denedim ikisinede yaklaştırdım minik ağlıyor mama istiyor anne babadan ama bizimkiler kaçıyor 😔 düne kadar çok güzel bakıyorlardı neoldu anlamadım birde 2 yawruya da bakmasalar diyeceğim ki kendi başlarına bırakıyorlar yem kırmayı öğrensinler diye ama birini yedirip birini yedirmemeleri cok tuhaf değilmi🤦🏻‍♀️ insallah birsey olmaz 🤦🏻‍♀️yarın video daki aparttan alıp kendim deneyeyim o halde iyi geceler dilerim 🙋🏻‍♀️