yavru 21.gün

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
merhaba arkadaşlar birşey sorucam bu yumurtalar tam 21.gün deyince çatlamasımı gerekir benm bugun 21.gün oldu sabırsızlanıyorum bilgi verirmisiniz rica etsem hayırlı akşamlar...

Cvp: yavru 21.gün

rıfkı ve rıfkiye' Alıntı:
merhaba arkadaşlar birşey sorucam bu yumurtalar tam 21.gün deyince çatlamasımı gerekir benm bugun 21.gün oldu sabırsızlanıyorum bilgi verirmisiniz rica etsem hayırlı akşamlar...
18.nci gün itibari ile ilk gelen yumurtadan yavrunun çıkması lazımdı...:(

yok kontrol etmedim benim dişi daha önce kuluçka dönemi gecirmiş usta o ama erkek 1 yasına yakın oda yatıyo kontrol derken ara sıra baktım alime almadan nasıl bakılıyodu ki..

Kunal87

New member

Yumurtayı güçlü bir fener vasıtası ile bence bir kontrol et
http://www.sultanpapaganlari.com/Konu-yumurta-kontrolu-408.html
Bu konuya bir bak.

Özzlem

New member

Biraz daha sabır derim onları rahatsız etmeyecek şekilde yumurtalara bakabilirsin yanlız korktuklarında bir daha oturmayabilirler dikkat etmen gerekiyor..

8. günden sonra anne ve baba dışarıdayken nazikçe ve dikkatlice kontrol etmen taraftarıyım. Yumurtaların boş çıkması sultanlarda özellikle de yeni çiftler de sık görülen bir durumdur. Sultan yavruları genel de 21. gün de çıkar, bazen aşağı yukarı 1 - 2 gün oynayabiliyor. Boş yumurtaların üzerinde kuşları yatırmanın bir anlamı yok. Eğer yumurtalar boş ise kontrol etmemek onları yormaktan başka bir işe yaramaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...