yardim edebilir misiniz?sultanimin yeni çıkan kanat tüyleri tırtıklı gibi .

sultan papaganim bu ara mevsimsel olarak tüy döktü ama şimdi yeni çıkan kanat tüyleri tırtıklı tırtıklı.  yani dümdüz dgil.kyruk tuyleri de tiftik tiftik . bu bir hastalık mi yoksa vitamin eksikliği mi var veya genetik midır acaba? yaşı 3 , cinsi dişi. 
birde 1ayı geçti hala tüy dökmesi bitmedi. daha önce bu kadar uzun sürmemişti. 
 ne yapmam lazım . 

caltuntas

New member
Cvp: yardim edebilir misiniz?sultanimin yeni çıkan kanat tüyleri tırtıklı gibi .

kafeste yemliğin yeri nasıl .. benimde ufaklığın tüyleri bi ara böyleydi sonra düzeldi. bende acaba kafesemi sürtüyo diye düşünmüştüm ama sadece bi tahmin tabi .. bilen bi arkadaş varsa benimde merakımı giderir baya

Cvp: yardim edebilir misiniz?sultanimin yeni çıkan kanat tüyleri tırtıklı gibi .

caltuntas' Alıntı:
kafeste yemliğin yeri nasıl .. benimde ufaklığın tüyleri bi ara böyleydi sonra düzeldi. bende acaba kafesemi sürtüyo diye düşünmüştüm ama sadece bi tahmin tabi .. bilen bi arkadaş varsa benimde merakımı giderir baya
kafesi büyük aslında yemi de yüksekte oyüzden sürtünmüyor tüyleri ama genetik bi bozukluk mu yoksa vitamin eksikliğimi bilemedim. bundan önce 2 kere daha tüy dökme dönemi geçirdi hiç bu şekilde çıkmamıştı tüyleri. ilginize teşekkürler.

melodi0704' Alıntı:
caltuntas' Alıntı:
kafesi büyük aslında yemi de yüksekte oyüzden sürtünmüyor tüyleri ama genetik bi bozukluk mu yoksa vitamin eksikliğimi bilemedim. bundan önce 2 kere daha tüy dökme dönemi geçirdi hiç bu şekilde çıkmamıştı tüyleri. ilginize teşekkürler.
büyük ihtimalle yeni çıkan tüyleri kafesin demir parnaklıklarına sürte sürte olmuş olabilir genede sen vitamin takviyesi yapmanı öneririm. ::) kuşunuz çok güzel

melodi0704

New member

tesekkurler sagolun :) vitamin aldım bakalm. inşallah düzelir

paşa40

New member

benim kuşumun kuyruğuda öyle ama benimkisi tellere sürtündüğünden oluyor görüyorum zaten