video ekledim arkadaşlar sizce erkek mi dişimi ve yaş tahmini

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cvp: video ekledim arkadaşlar sizce erkek mi dişimi ve yaş tahmini

http://tinypic.com/player.php?v=33nci1k&s=7

[hr]
http://tinypic.com/player.php?v=33nci1k&s=7

Valla cinsiyetinden vs daha önemlisi ben bu videoda çok korkmuş ve çok yorulmuş iki sultan gördüm. Kuşlar size ve ortama alışık mı ne zamandır sizdeler ki dışarıdalar ve bu kadar yorulup korkmuşlar? Bu derece stresli ve zor durumda görünen kuşlardan zaten eş tutsalar bile yavru vs almak hayal olur.

bugrahan

New member

idris_sanli' Alıntı:
dişi olan evcil erkek olan yeni kuş.
yinede çift kuşları dışarı çıkarmanız çok yanlış olur,üretimde yapılacak en büyük hatalardan birisidir...kuşların sesini sakin ve neşeli bir anda tekrar yükleyebilirsiniz...ve çift kuşların yavru vermesini istiyorsanız onları kuytu bir yere koyun,sadece yem ve su verin,yuvalığını takıp yalnız bırakın...

erkek mi dişimi tam anlayabilsem hiç dokunmayacam. dışarı bıraktım çünkü öterde kaydedip anlayabilirim diye dusundum ama hiç ötmüyo. kanatları aşağı sarkık nedenını anlayamadım. gagasıda sureklı açık duruyor. değiştirsem mi acaba.

Gaganın açık durması nefes nefese kaldığı zamanlarda olur. Kanat sarkıklığı da çok uçar yorulursa özellikle de sıcak ortamda yorulursa soğumak için yaptıkları bir yorgunluk haraketidir.[hr]
Değiştirmeyin daha yeni bir kuş şans verip gözlemleyin. 1 ay içerisinde cinsiyeti anlaşılacak şekilde ötüş duymazsanız o zaman düşünürsünüz.

bugrahan

New member

idris_sanli' Alıntı:
erkek mi dişimi tam anlayabilsem hiç dokunmayacam. dışarı bıraktım çünkü öterde kaydedip anlayabilirim diye dusundum ama hiç ötmüyo. kanatları aşağı sarkık nedenını anlayamadım. gagasıda sureklı açık duruyor. değiştirsem mi acaba.
kanatlarını ve gagasını açması sıcakladığı anlamına gelir,bu tip bir durumda ılık suyla doldurulmuş bahçe fısfısıyla onu rahatlatıp serinletebilirsiniz,ve isterseniz 1000 kuş değiştirin her sultan papağanı sıcakladığında bu hareketi yapar:)...ve ötüşüne gelince hiç mi mutlu ve neşeli olduğu zamanlarda ötüşleri yok,yani sabahları ve öğleleri falan...

sabahları öttüyomuş eşim öyle diyor. çalar saat misali. ama ben hiç duymadım :SSS

bugrahan

New member

o zaman biraz sabredin,iyice erkek olan ortamı tanısın,dişiyle de azıcık kaynaşsın.sabah ötüş videosunu koyabilirsiniz...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...