Versele Laga G14 veya B18 Pellet/Granül Yem

Arkadaşlar, cennet papağanım için başlıkta belirttiğim yemlerden birini deneme amaçlı almayı düşünüyorum. Amacım yediğinden maksimum verim alabilmesi ve yemden beğendiklerini seçmesini engellemek. Elimde bulunan yem; Versele Laga Loro Parque African Parakeet Mix. Elimde bulunan yemi bir yemliğe, diğerini bir yemliğe koymayı ya da iki yemliğe de karıştırıp koymayı düşünüyorum. Daha sonra ise tamamen başlıkta belirttiğim yemlerden birine geçmeyi düşünüyorum.

Asıl mevzuya gelince; sizce pellet/granül yem dediklerimi düşününce mantıklı ve sağlıklı mıdır? Yoksa, mevcut yemi sürekli kullanmaya devam mı edeyim? Farklı görüşlere de açığım.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

CansuHakan

New member
merhaba benim sultan papağanım da seçtiği için g14 pellet yemi aldım ama o kadar keskin bir kokusu var ki yemine karıştırdım ayrı verdim onu koyduğum kaplardan uzaklaşıyordu kafesine girmeyince kokudan rahatsız oldu diye kaldırıp başka odaya koydum kafesine öyle girmeye başladı aşırı değişik bir kokusu var kedi köpek maması gibi sanki ama belki sizin kuşunuz sever.

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Selamlar,
Versele Laga G14 original'i ben hiç bir şekilde kuşlarım yemedi. Seçip seçip dışarı attılar. Söylendiği gibi keskin bir kokusu var.

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Size göndereğim isterseniz.

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Ben teşekkür ederim. Hepimiz bir aileyiz ve kuşlarımıza çok iyi bakmak istiyoruz.
Özel mesaj olarak bilgilerinizi ve adres bilgilerinizi iletirseniz, yarın kargoya veririm.

İlettim. Tekrar teşekkür ederim. Cennetimiz bana ulaştığında(şu an hala ebeveynleri besliyor) deneyip, bu konu altında geri dönüş yapacağım. Diğer düşünen arkadaşlarımız için de faydalı olur.

Koala

New member
Normal yemden sonra pelete alışmaları oldukça zor, aylar alabiliyor. Ama sadece pellet değil yine yem, sebze-meyve de yemeliler. En azından içiniz daha rahat oldur daha çeşitli besin desteği aldıklarından. Yemle karıştırmanızın pek faydası olmaz, muhakkak seçeceklerdir. Başlangıç olarak belki kırıp en çok oturdukları yere takarak başlayabilirsiniz. Israrcı olmak önemli, ben de yazın evdeyken geçmeyi düşünüyorum.

Koala' Alıntı:
Normal yemden sonra pelete alışmaları oldukça zor, aylar alabiliyor. Ama sadece pellet değil yine yem, sebze-meyve de yemeliler. En azından içiniz daha rahat oldur daha çeşitli besin desteği aldıklarından. Yemle karıştırmanızın pek faydası olmaz, muhakkak seçeceklerdir. Başlangıç olarak belki kırıp en çok oturdukları yere takarak başlayabilirsiniz. Israrcı olmak önemli, ben de yazın evdeyken geçmeyi düşünüyorum.
Bende, forumumuzdan ve diğer sitelerden okuduklarımla; alıştırmanın çok zor olduğu ama dengeli ve sağlıklı beslenme açısından daha iyi olduğu sonucuna vardım. Şu an ki düşüncem bir yemliğe elimde bulunan yemden, diğerine ise küçülterek granül yemden az miktarda koymak. Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Ali Mert bey, kargonuzu az önce verdim. İçinde nutribird g14 ve energycube koydum. Umarım sizinkiler yerler.
Bendekiler malesef harrison bird food'dan başka yemiyor.

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Ben teşekkür ederim. Amacımız kuşlarımıza çok iyi bakmak.
Başka denemek isteyen üyelerimiz varsa bana ulaşabilirler.

CansuHakan

New member
Alpdna' Alıntı:
Ali Mert bey, kargonuzu az önce verdim. İçinde nutribird g14 ve energycube koydum. Umarım sizinkiler yerler.
Bendekiler malesef harrison bird food'dan başka yemiyor.
Merhaba alp bey harrisonu araştırdım ama türkiye de yokmuş sanırım internet üzerinden satan bir yer bulamadım. Siz nereden alıyorsunuz yemi ?

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Yurtdışından arkadaşlarım veya kendim gidip alıyorum.

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Ali Mert bey kargonuz ulaştımı? Yorumlarınız nedir?

Alpdna' Alıntı:
Merhaba. Kuşumuz hala kendi başına yemek yiyemediği için ebeveynlerinin yanından ayırmadık. Kargo ulaştı. Çok teşekkür ederim. Yeni yuvasına geldiği zaman denemeleri yapacağım.

n0mad

New member
Ali Mert AKA' Alıntı:
Alpdna' Alıntı:
Merhaba. Kuşumuz hala kendi başına yemek yiyemediği için ebeveynlerinin yanından ayırmadık. Kargo ulaştı. Çok teşekkür ederim. Yeni yuvasına geldiği zaman denemeleri yapacağım.
yorumlarınızı bekliyoruz lütfen eksik etmeyin teşekkürler