uyku saati

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

harundemir

New member
arkadaşlar sultanımı oturma odamıza koydum. fakat biz çok geç yatıyoruz ve tv v.s seyrediyoruz. onun uyuması için sadece uyku zamanı odasını değiştirsem olur mu? bilgi bankasında saat 22:00 yazıyor uyku saati.

nurcibrahim

New member
Cvp: uyku saati

22:00 diye bir şey yok ona kuş kendisi karar verir :gulumseme:

sizinle aynı odada kalsada farketmez o kendini size göre ayarlar.

bugrahan

New member

aslında kuş siz tv. seyrederken gerekli uykuyu alamaz ve bu uyku zamanına kendi karar veremez..sizin ayarlamanız lazım..siz ışık yakınca uyku vakti olmadığı kanısına varır..siz lambayı söndürünce uyuma pozizyonuna geçer ve asıl sağlıklı uykuyu o zaman çeker..kalan zamanlardaki dinlenmesi uyuma deği,dinlenmedir..yani uyuyacağı zamanı ona siz belirtiyorsunuz..

Bu konuyla alakalı bizimde bir sorunumuz var.. erkenden uyuyor :s saat 19-20 arası..sabah 7 de uyanıyor. Bu uyku çok değil mi? Sağlık sorunu olabilir mi?

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar

berceste03' Alıntı:
Bu konuyla alakalı bizimde bir sorunumuz var.. erkenden uyuyor :s saat 19-20 arası..sabah 7 de uyanıyor. Bu uyku çok değil mi? Sağlık sorunu olabilir mi?
Hayır gamze abla normal, En az 8 9 saat gece uykusuna ihtiyacları vardır,

oscar

New member

Aslında tvden onu korkutacak sesler gelmezse uyur..Benim sultanım tvnin yanında olunca birden gözlerini açıyor..Çünkü bağırma sesleri onu ürkütüyor...

Zeynep

New member

bağırma veya herhangi bir ses onu ürkütmese bile gece uykusu için karanlığa ihtiyacı var kuşlarımızın

ccc

New member

Biz karanlık olması açısından üzerine bir örtü örtüp,TV nin de sesini kısıyoruz. Bu doğru mu acaba?

Zeynep

New member

ben şahsen denemiştim onu ama bu sefer şöyle bi sorun oluyor, kafesleri karanlık hiç bir şey göremiyorlar ama dışarıdan sürekli nereden geldiğini anlamadıkları bi ses oluyor ve ne olduğunu anlamadıkları için korkuyorlar. benimkiler sürekli kıh diye sesler çıkarırdı her sese. karanlıkta maalesef öyle sorunlar çıkıyor, görmedikleri bi yerden ses geliyor ve bu onları gerçekten huzursuz ediyor. en geç kaçta yatıyorsunuz bilemiyorum ev ahalisinin düzenini ama ben 12-12.30'a kadar ışıkları kapatmadığım zamanlar oluyor, kendileri de bu düzene alıştılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...