Tüysüzleşme yolundayız :)

selim2606

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Arkadaslar merhaba. Yaklaşık 4 aylık lutino sultan papağınım var normal yem dışında baska yeme alıştıra adım ne meyveye nede yumurta manasına. 1.5aylıkken almıştım bası tüysüzdü halen aynı şekilde :) kanatlarında ve boyun kısmında derisi görünüyor. Hızlı tüylenmesi için önerebileceğiniz bişey var mı? 2 3 güne bir suyunu değiştiriyorum ve vitaminin koyuyorum ama acaba verdiğim vitamin mi iyi değil acaba🤔kullandığım vitamin markasıda zurich vitamin adec. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum DSC_1878.JPG DSC_1879.JPG DSC_1880.JPG
DSC_1878.JPG
DSC_1879.JPG
DSC_1880.JPG

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Muhabbet Kuşu, Diğer Evcil Hayvanlar
Hocam kuş tüylerini kendi mi yoluyor yoksa hiç mi çıkmıyor? Dediğiniz vitamini bende kullanıyorum veteriner hekim vermişti. Dal darı asın kafesinin içine dal darıya alıştırın ilk. Sonrasında meyvelerin üstüne dal darı taneleri dökün ve kafesine koyun dal darı yerken meyvenin de tadına bakacak bir noktadan sonra meyveye de alışacak. Tüy konusunda pek yardımcı olamadığım için üzgünüm.

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
@ ahmet452 Kardeşimin dediği gibi kuş tüylerini kendimi yoluyor ? Yoksa kendiliğinden mi dökülüyor?

Benim sultan papağanım için uyguladığım sprey duşu reçetesi:
- 1 adet sprey şişesi (daha önce kullanılmamış)
- 1 çay bardağı ılık duş suyu
- 5 damla B vitamini , 3 damla saf gliserin , 2 damla saf tatlı badem yağı ( E vitamini içerir )

1 çay bardağı ılık suyu sprey şişesine dökün içine verilen oranda malzemeleri koyun ve sprey şişesinin kapağını kapatıp iyice çalkalayın.Kuşunuzun üzerine püskürtün.
Not : Kuşunuza banyo veya duşu öğle saatlerinde ve oda sıcaklığı 27 - 28 derecede uygulayın .Hiç bir şekilde kurulamayın veya kurutmayın.Kendi kendi kendine kurusun.

selim2606

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Kendisi yolmuyor kendiliğinden dökülüyor. Tüy dökme zamanında sanırım ama 1.5aylıkken aldığımda başı keldi tüylenir denildiği 2 ay geçti 1 2 tel çıkardı baska yok henüz :) tipsiz bi hale geldi:)