Tüy yolmasi ve lezyonlar

Dmlakyldz

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Screenshot_20181229-025555_Video Player.jpg
Oncelikle Iyi geceler. Yaklasik iki ay once bana bir yakinim tarafindan sultan papagani hediye edildi. Ancak hayvanin sirt bolgesinde tuy yolma sorunu ve lezyonlar var. Yemesi icmesi normal halsiz degil ve kus cok mutlu gozukuyor. Veterinere gittigimse net bir cevap alamadim avcilara gitmem soylendi ancak cok uzak bu sogukta hayvan heba olacak. Lutfen yardim edin.

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Öncelikle neden kendisini yolduğunu araştırılması gerekli.
Sürekli kafes dışında mı olmak istiyor? Verdiğiniz yemi mi beğenmiyor? Bunlar dışında tamamen piskolojikde olabilir tabiki.

ESİ2852

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Bende de aynı sorun var nasıl tedavi edeceğiz bilgisi olan yok mu iki kanat altında da bunlardan var ve sirkeli suyla silince canı yanıyor ne yapmalıyız
IMG_20181229_220624.jpg

Dmlakyldz

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Öncelikle neden kendisini yolduğunu araştırılması gerekli.
Sürekli kafes dışında mı olmak istiyor? Verdiğiniz yemi mi beğenmiyor? Bunlar dışında tamamen piskolojikde olabilir tabiki.
Surekli kafes disinda kafasina gore girip cikiyor evdekilere cok duskun yemesi icmesi kakasi normal psikolojik soruni yok. Yemi deli gibi yiyor arti vitamin de aldim a vitamini ve boyunluk taktik ama simdilik fayda goremedik. Yasi 2 civarı erkek. Veterinere goturduk anlamadi sebebini illa avcilara git diyorlar ama sogukta hayvan heba olur imkansiz oraya goturmem ben zaten tekirdagdayim.

Dmlakyldz

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Bende de aynı sorun var nasıl tedavi edeceğiz bilgisi olan yok mu iki kanat altında da bunlardan var ve sirkeli suyla silince canı yanıyor ne yapmalıyız Ekli dosyayı görüntüle 435
Sirkeli su denedik suya soktuk dis parazit damlasi damlatildi bunlarla alakasi yok malesef sprey de denedik. Cildirmak uzereyim sonuc alirsaniz mutlaka bildirin bana da.

fathcbn

New member
Surekli kafes disinda kafasina gore girip cikiyor evdekilere cok duskun yemesi icmesi kakasi normal psikolojik soruni yok. Yemi deli gibi yiyor arti vitamin de aldim a vitamini ve boyunluk taktik ama simdilik fayda goremedik. Yasi 2 civarı erkek. Veterinere goturduk anlamadi sebebini illa avcilara git diyorlar ama sogukta hayvan heba olur imkansiz oraya goturmem ben zaten tekirdagdayim.
Kardeşim boyunluğu nerden aldın ? Bir bilgi verebilirmisin ?