tüy konusunda yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

teXas

New member
arkadaşlar sultanımın kanatlarının altında beyazlık var sanırım derisi o böyle, sürekli orayı kaşıyor ve ondan sonra sanki bişeyler yiyorcasına ağzını kımıldatıyor. bu tüy dökme midir yoksa sakıncalı bişey midir? herhangi bişeyler yapmam gerekiyor mu?

Cvp: tüy konusunda yardım

teXas' Alıntı:
arkadaşlar sultanımın kanatlarının altında beyazlık var sanırım derisi o böyle, sürekli orayı kaşıyor ve ondan sonra sanki bişeyler yiyorcasına ağzını kımıldatıyor. bu tüy dökme midir yoksa sakıncalı bişey midir? herhangi bişeyler yapmam gerekiyor mu?
Tüy dökme olması için ortada dökülen bol miktarda tüy olması gerekir. Sultanlar bol bol kendilerini tarayıp tüylerini düzeltirler. Bu gayet normal birşey. Gaga kımıldatmayı da böyle diş gıcırdatma gibi birşeyden bahsediyorsanız onu da keyifleri yerindeyse şekerleme yapacakları zaman yaparlar. Yine de siz içiniz rahat etsin istiyorsanız hava sıcakken ve sıcak ortamda cereyanda vs bırakmadan üzerine fıs fıs ile su sıkın 3 - 5 kez ve de bir tane avisprey alıp prospektüsünü okuyup uygun şekilde kullanın.

teXas

New member
Cvp: tüy konusunda yardım

bazen tüylerininden ses çıkarıyor koparıyormuş gibi mi tarıyor gibi mi anlayamadım. bazen de dediğim beyaz bölgeden sanki bişeyler yiyor. diş gıcırdatmayı uyumadan önce yapıyor bahsettiğim olay bundan farklı. inş normal bişeydir.

dediğiniz gibi onları uygulayım o zaman teşekkür ediyorum...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...