tüy dökümü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

srp_tlg

New member
Mesajlar
309
Yaş
34
Konum
Balıkesir
#1
Biber fazlasıyla tüy döküyor sanırım tüy değişiminde bu dönemde ek besin olarak ne verebilirim sebze meyve veriorum biber,salatalık,taze nane,marul,elma... ayrıca haftada bir yumurta maması
 
Mesajlar
3,313
Yaş
42
Konum
İzmir
#2
Cvp: tüy dökümü

Yulaf ve Havuç verin tüylerine iyi gelir. Ayrıca avivit gibi bir vitamin alıp haftada 2 kere suluğuna koyabilirsiniz. Bendekiler de bu dönem tüy dökümündeler. İyi bakarsanız kolay atlatır güzel sağlıklı tüylere kavuşurlar.
 
Mesajlar
3,313
Yaş
42
Konum
İzmir
#5
Cvp: tüy dökümü

Hayır tüm suluklar aynı değildir. Forumda geçmiş konulardan birisinden bir yazımdan alıntıdır. Belki fikir verir:

Bir mililitre ve bir cc eşittir diyebiliriz. Bu bağlamda elinize Erikli marka ufak bir su şişesi alsanız 0.33 Litre yani 330 ml'dir. Sizin suluğunuz standar bir suluk ise aşağı yukarı bir şişenin üçte birini alır. Yani 0.10 Litre desek aşağı yukarı 100 ml'lik bir suluğunuz var demektir. Bu durum da 1 - 1,5 gram civarında vitamini suluğunuza katmanız yeterli olacaktır. Eğer suluğunuz standart suluklara uymayan değişik bir tipteyse ya da emin olmak istiyorsanız bu şekilde ölçüp değerlendirebilirsiniz. İlacı da bir seferlik mutfak terazisi ile ölçüp daha sonra hep o suluğa aynı ölçüde atabilirsiniz. Eğer ben bunlarla uğraşamam derseniz çoğu insan gibi abartmadan çay kaşığının ucuyla azcık bir damla atın suluğuna. Suyun rengi biraz bulanık beyaz gibi olacaktır. Ve ilaç verdiğiniz sürece suluğundaki suyu günlük olarak değiştirin.
http://www.sultanpapaganlari.com/Konu-avi-vit-kullanimi.html?pid=2942#pid2942
 

farukbas77

New member
Mesajlar
1,793
Yaş
24
Konum
Yalova-Merkez
#6
Cvp: tüy dökümü

Bendeki 100 cc lik sanırım ama ben o suluğu tamamen doldurmuyorum çünkü günlük değiştirdiğim için azar azar koyuyorum 10/1 lik kadar koyuyorum o zman vitamini suya kattığımda ki zamanlarda tamamen doldurmak zorunda mı kalıcam?
 
Mesajlar
3,313
Yaş
42
Konum
İzmir
#7
Cvp: tüy dökümü

hayır göz kararı aynı oranda vitamini de azalt. hem ilaçtan da tasarruf etmiş olursun. günlük değiştirmen çok güzel birşey.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...