Tünek yerine ağaç dalı koydum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

S A H

New member
Plastik tünek verdiler kafesin yanında tahtası varmı diye sordum bide uzun tahta verdiler ama ince bişey dedim hayvan bunda rahat edemez çıktım dışarı kesilmiş kuru ağaçlardan dal koparıp kafese uygun kesip tünek yaptım diğer tüneklere uğramaz oldu sevdi galiba:f10:

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Cvp: Tünek yerine ağaç dalı koydum

İlk Önce Kurutsa İdiniz dalı? recinelimi ne agacı?

S A H

New member

Ağaç zaten kurumuştu kesilmiş ağaç yerdeydi yaprakları bile kalmamış dalı kırdım ama dalın içinde ki en alt katmanda sanki böyle pamuğumsu köpük gibi bişeyler var.

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar

S A H' Alıntı:
Ağaç zaten kurumuştu kesilmiş ağaç yerdeydi yaprakları bile kalmamış dalı kırdım ama dalın içinde ki en alt katmanda sanki böyle pamuğumsu köpük gibi bişeyler var.
Ne Agacı İdi Acaba? .. Bence kemirmeden alın.. Elma Sirkesi İle felan ilk önce güzel bi dezenfekte edin.

S A H

New member

Kemiremez uçlarını dışarı çıkacak şekilde bıraktım ama dediğiniz gibi dezenfekte edeyim en iyisi elma sirkesini nasıl kullanıcam şimdi yapsam kuş uyuyodur rahatını bozmiyim?

Mehmet

New member

elma sirekli su ile yıka güzelce .elma sirkesini bi miktar dök suyun içine yıka .ya da maden suyu varsa dök suyun içine onunlada yıyabilirsin. :super:

Bende dut ağacının dallarından kesip yaptım dezenfekte için de kaynar su döküp ardından buz gibi su döktüm.İstiyorsanız kafesin resimlerini paylaşabilirim birde ipleri kısa kısa ve aynı boyutta kesip başka bir iple kafesin içine bağladım papağanım gagasıyla iplerin arasını açmaktan çok hoşlanıyor:gulumseme:

farukbas77' Alıntı:
Bende dut ağacının dallarından kesip yaptım dezenfekte için de kaynar su döküp ardından buz gibi su döktüm.İstiyorsanız kafesin resimlerini paylaşabilirim birde ipleri kısa kısa ve aynı boyutta kesip başka bir iple kafesin içine bağladım papağanım gagasıyla iplerin arasını açmaktan çok hoşlanıyor:gulumseme:
Görelim tabi ki bakalım nasıl bir eğitim kampı olmuş orası :gulumseme:

GuroNi' Alıntı:
benim gözlemledğm en guzel ağac yapısı incir ağacının dalıdır. Sultanlar doğası gereği inciri cok severler kuru incire zor alıstılar lakin şimdi cok güzel yiyorlar. Meyvesinı yediği ağacın dalını bence başka maddelerle dezenfekte etmeden koyun kafese, çünki kemırdiği daldan bile vıtamın alacaktır..
Ancak şöyle de bir durum var. Reçineli dallar kuşların ayaklarına zarar verebiliyor. Örneklerini gördüm. Ve bildiğim kadarıyla incir bol reçineli bir dala sahip. Bu yüzden incir dalı kullanacaksanız bile reçinesiz bir dal olması gerektiği kanısındayım. Bu dalı illa kemirsin diye kullanacaksanız da ayakları ile iletişime geçemeyecek şekilde sadece kemirmesi için dik vs de kullanabilirsiniz. Kii şu nu da belirtmeliyim kendim incir dalını test etmedim lakin kullanılmaması gerektiğine dair genel bir yargı var. Ne derece doğru bilemiyorum. Yine de ben denemediğim için tavsiye de edemeyeceğim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...