Tünek Kalınlığı hakkında sormak istediğim

Mesajlar
14
#1
Merhaba Yenı bır sultan papaganı aldım.50x50x50 ust tarafıda acılabılen bır kafesım var.Kafes Buyuk papağan kafesı.Icınden 2 cm kalınlıgında Tahta tunekler çıktı.Bunlar kalın gelebılır dıye 1.2 / 1,3 cm kalınlıgında ahşap tunrklrt vardı elımde onları taktım.Ancak uzun parmagı tunege değmiyor ve boşta kalıyor.
Acaba kafes ıle gelen 2 cm kalınlıgındakı tuneklerı kullanabılırmıyım.Onlara kondugunda her parmagının tırnakları tuneğe değiyor.
Hangisi Sultan ıcın uygun tunektır.
 
Mesajlar
14
#2
Bu konu hakkında Sultan Papağanı formunda yardımcı olacak kımse yokmu.Yaklaşık 65 kışı bakmış.
Okuyanların yarısı Sultan Papaganı besleyıcısı olsa oda 30 kısı eder.En azından sız hangı olcudekı tunegı kullanmaktasınız buna dahı cevap yaamadınızmı.Sonra bu topluluğun bulunduğu sayfaya sız Forummu demektesınız.
 

HarunÇ

Moderator
Mesajlar
2,091
Yaş
38
Konum
Ankara
#3
Kusun ayaklarinin tunekte iken , tunegin ücte biri bosta kalmali. Daha az bozluk kalirsa yani kusun ayaklari tunekteyken birlesirse tunek incedir ve tirnak törpülemesi de yapamaz.
 
Mesajlar
14
#4
[QUOTE="HarunÇ, post: 415094]Kusun ayaklarinin tunekte iken , tunegin ücte biri bosta kalmali. Daha az bozluk kalirsa yani kusun ayaklari tunekteyken birlesirse tunek incedir ve tirnak törpülemesi de yapamaz.[/QUOTE]
1,3 cm kullannmkata oldugum tunekte kuşun uzun parmagı zaten bosta kalıyor dıger bır tırnağı azda olsa değiyor.diğer tırnakları değiyor.2 cm olan tunekte tum tırnak uçları ağaç tünege temas edıyor.