Tüneğini kemiriyor :D yardım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

barkin

New member
ya benimki ona her yeni aldığım tüneği kemiriyor. Bu gün ona tahta tünek aldım. kenarlarını falan kemiriyor. o sorun değil ona dışarıdan bir dal alıp keserek tünek yapıcam. onu yerse zehirlenir mi?

bugrahan

New member
Cvp: Tüneğini kemiriyor :D yardım.

barkin' Alıntı:
ya benimki ona her yeni aldığım tüneği kemiriyor. Bu gün ona tahta tünek aldım. kenarlarını falan kemiriyor. o sorun değil ona dışarıdan bir dal alıp keserek tünek yapıcam. onu yerse zehirlenir mi?
tünekler için ideal ağaç dut ağacıdır ve ortalama 3 cm kalınlığına olması gerekir..ancak dalı aldığınızda iyice dezenfekte etmeniz şart yoksa kuş ,için çok zararlı olur..dezenfekte edilmeyen ağaçtan dallar kuşu zehirleyebiliyor çünkü..kaynar suyla iyice dezenfekte ettikten sonra 1 gün bekletin ve sonra kullanıma hazır hale gelir:)temiz dalı da kemirmesinde sakınca yok..

msgokyuzu

New member
  Tüneğini kemiriyor :D yardım.

Sultanlar için normal bir durum ama ben bugüne kadar böyle bir problem yaşamadım o sebeple merak ediyorum kuşlar bunu zevklemi yoksa can sıkıntısındanmı yapıyor..?

Hem bu canlıların doğasında var kemirmek hem de kemirmeye ihtiyacı var. Dolayısıyla kafesindegaga taşı vs yoksa ihtiyacını tüneği kemirerek karşılıyor da olabilir.

barkin

New member

bugrahan' Alıntı:
tünekler için ideal ağaç dut ağacıdır ve ortalama 3 cm kalınlığına olması gerekir..ancak dalı aldığınızda iyice dezenfekte etmeniz şart yoksa kuş ,için çok zararlı olur..dezenfekte edilmeyen ağaçtan dallar kuşu zehirleyebiliyor çünkü..kaynar suyla iyice dezenfekte ettikten sonra 1 gün bekletin ve sonra kullanıma hazır hale gelir:)temiz dalı da kemirmesinde sakınca yok..
dediğini yaptım. teşekkürler :)

gorkem87

New member

sabah kafese merdiven takmıştım tahtadan. nasıl tahtaysa akşam eve geldiğimde merdivenin yarısı yerdeydi bizim fırlamalar bayılıyorlar tahtalara:blush:

bugrahan

New member

sağlam,dayanıklı olmassa sultanlar 2 dakkalık eder:D..her şeyi kemirirler buna çözüm bulamayız.:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...