Tırnağı kanadı

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Forumdan belki bunun için kuralları kırmış olabilirim diye banlanacağım ama bari önce cevap verin lütfen.

Sultan papağanımı odaya saldım ve tırnaklarından birinu duvara vurdu kırdı, 4 dk fln kanadı azcık kurudu. Kanama şu an yok ama tırnağında kurumuş kan var bir sorun olur mu?

Ekli dosyalar

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
geçmiş olsun evet bu başlık kurallara aykırı.
Ayağını kontrol edin, teramicin krem ve benzeri sürebilirsiniz.
Kanama devam ederse TRANSAMİNE eczaneden alıp sürebilirsiniz. Tavsiyem yarın veterinere götürmeniz olacaktır.

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
geçmiş olsun evet bu başlık kurallara aykırı.
Ayağını kontrol edin, teramicin krem ve benzeri sürebilirsiniz.
Kanama devam ederse TRANSAMİNE eczaneden alıp sürebilirsiniz. Tavsiyem yarın veterinere götürmeniz olacaktır.

Pekala. Bir daha yazarsam dikkat edeceğim. Ancak sorun şu ki bizim burada 1 veteriner var ve o da kuştan anlar mı emin değilim. Kanama durdu çoktan. Eğer o veteriner kuştan anlamıyor ise alternatifim nedir?

Yara kuruduktan sonra vazelin sürmen gerektiğini düşünüyorum. Tırnağı kökünden kopmuşsa tekrar çıkmayacaktır. Daha önceden başıma geldiği için biliyorum. Ayağı iyileşene kadar dikkat et enfeksiyön kapmasın temiz ortam olmalı. Kafesten çıkarıp uçurma iyi olana kadar.

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Yara kuruduktan sonra vazelin sürmen gerektiğini düşünüyorum. Tırnağı kökünden kopmuşsa tekrar çıkmayacaktır. Daha önceden başıma geldiği için biliyorum. Ayağı iyileşene kadar dikkat et enfeksiyön kapmasın temiz ortam olmalı. Kafesten çıkarıp uçurma iyi olana kadar.

Yara kurumuştu bu sabah ben yatarken kafeste çırpınmış baya kanamış birşey süremiyorum yaklaşınca ısırıyor artık veterinere götüreceğiz 11-12de açılıyor çok korkuyorum bir şey de süremiyorum

Tırnak yarası geç iyileşir fazla çırpınması durumunda. Veterinerlerin çoğu kuş türlerinden anlamaz ona göre dikkatli olun

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Neyse şimdilik vazelin sürdüm transemine qlmaya gidiyorum kolay gelsin olmadı kendi imkanlarımı deneyeceğim.