Tekrar Hırçınlaştı

BugraKargi

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Merhaba, 4 ay önce 2.5 aylık bir sultan satın aldım. Bana geldiğinde zaten çok hırçındı kafese elimi yaklaştırsam kendini öldürecek gibi sağa sola atlardı. Perde yöntemi ve elimle besleyerek bir süre alıştırdım. Gayet güzel alışmıştı ele gelir kaçmaz hep yanımızda dururdu. Bir süre önce kuşumla ilgilenemeyeceğim bir döneme girdiğim için kuşu salona koydum ve yaklaşık 20 25 gün kadar salonda kaldı. Tekrar odama aldığımda ne düzgünce elime geliyor ne de boynunu sevdiriyordu(kuşum önceden hiç durmadan boynunu sevdirirdi). Şuan tekrar eskisi gibi eğitmeye çalışıyorum ama tepki vermiyor gibi. Sizin önerilerinize ve yardımınıza ihtiyacım var çünkü o benim en iyi arkadaşım. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
size küsmüş olabilir, sağlık durumu nasıl? dışkısında değişiklik var mı? veya yemini değiştirdiniz mi?
hepsi normal ise tek önerebileceğim zaman.

BugraKargi

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
size küsmüş olabilir, sağlık durumu nasıl? dışkısında değişiklik var mı? veya yemini değiştirdiniz mi?
hepsi normal ise tek önerebileceğim zaman.
Sağlık ve dışkı durumu kendim anladığıma göre güzel. Uzun zamandır aynı yemi kullanıyorum. Sürekli dışarda elimden yemek yediriyorum bakalım daha iyi olacak mı. Sizin başka eğitim öneriniz var mı?