Tek Göz hastalığı (Göz Sulanması) Ornithosis

vallahi ben vetetinere gittim, gentagut diye bir ilaç söyledi normal insan goz damlasi. ilk gün 4 saatte bir sktim. sonra azalttim. günde 2 ye dusurdum. cok şükür geçti. kızarıklık görünce şimdi, hemen skiyorum 1 damla, geciyor.
veteriner kusu goturmedigim için Allahtan muayene ücreti almadi. yoksa geçen gün, sadece 1 damla ensesine damlatılan parazit ilaci için 60 tl para verdim ...

Dmg

Member
Petshoptan dişi sultan almıştım, gözündeki sorunu eve gelince farkedip veterinere gittim. Gözle ilgili damla ve merhem verdi. 1 hafta kullandım kızarıklığı geçti ama göz altı şişti. En kötüsü de diğer papağanlarıma da bulaştı. sultanlarımın tek gözleri kızarık ve hafif sulu. Petshoptan aldığım kuş ağzından nefes almaya başladı, kanatları sarkık duruyor genelde. Veteriner bulaşıcı değil demişti. Biraz araştırdım aşağıdaki tedaviye başlıyorum. İlaçlarım cumartesi gelecek. Dün kefirli suya başladım 3 gün sonunda ise ilaç tedavisine başlıyorum yukarıdaki resimlerde şekilde. Göz damlalarınıda yukarıdaki resimdekiler ile değiştirdim ve dün göz damlası ve merhem tedavisine başladım. Veterinerin verdikleri farklıydı onları kullanmayı bıraktım. Umarım olumlu sonuçlar alırım. not: Resimleri aynı yorumda paylaşıcaktım yanlışıkla resimleri paylaştım ve yorum düzenleme kısmını bulamadığımdan resimler bir üst yorumda kaldı.