Tarçın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

samanyolu

New member
Merhabalar aranıza 15 gün önce katıldık Tarçın ve ben...Kuşum evde yetişme olduğundan evcilleştirme sorunu yaşamadık,henüz 2 aylık ama ele alışıktı geldiğinde...dışarı çıkmak için kafesin önünde volta atınca erken olduğunu bildiğim halde oğlum çıkardı...:sİşin ilginç yanı bizim Tarçın sanki yıllardır bizim evdeymiş gibi uçtu...:f10:Şaşırdık kaldık acemi bir uçuş ama korku falan yok çok gözü kara bir görseniz en üst tünekten pat diye atlıyor aşağı üşeniyor tellerden inmeye....Elimize alıp rahatça seviyoruz ısırma tıslama yok,valla şanslıymışım galiba....Umarım sağlığı iyi olur hastalanmaz....Dal darıya bayılıyor...
Havuç ,biber,salatalık,kıvırcık,elma verdim,sevdi ama biraz sulu yapınca korktum.Bugün sadece havuç koydum,kafesini haftada bir yıkıyorum,altını da ızgaralı kafesim,her gün değiştiriyorum..Dediğiniz gibi suyunu hergün yeniliyorum,şimdilik böyle,konuşması için uğraşmaya başlıyoruz artık...
size birşey sormak istiyorum,Aldığım kuşçu 6 ay kuş kumu,gaga taşı verilmez dedi,sizce de öyle mi...
En kısa zamanda ballı krakeri de denicem,yardımlarınız için teşekkür ederim....

srp_tlg

New member
Cvp: Tarçın

hayırlı olsun ne güzel alışık bi kuş ben uğraşıorum alıştırmaya :) ben kuş kumu ve gaga taşının gerekli olduunu biliorum ama neden öyle demiş pet shop anlamadım:huh:

farukbas77

New member

Biraz saçmalamış bence.Bu arada gerçekten çok şanslısınız böyle bir kuşa sahip olduğunuz için aynı şekilde kuşunuz da çok şanslı sizler gibi bir sahibi olduğu için:)

bugrahan

New member

merhabalar böyle bir kuşunuz olduğu için çok şanslısınız:)..aldığınız kuşçu yanlış söylemiş,kuş yem kırmaya başladıktan sonra gaga taşı ve kuş kumu eksik edilmemelidir..

samanyolu

New member

Teşekkür ederim yarın ilk işim kuş kumu almak olacak,iyi ki varsınız,sayeniz de tarçın için gereken yardımları alabiliyorum....Muhabbet kuşu ,kanarya da besledim,ama sultan bambaşka....

Muhtemelen o petshopun elinde istedikleriniz kalmamıştır. Ya da hesap kesildiği için hediye vs etmek zorunda kalmamak için size hatalı bilgi vermiştir.

Gaga taşını ve kumunu kafesinden eksik etmeyin. Artı olarak madem kuşunuz bu kadar alışık ve erken çıkarttınız kesinlikle elinizle yakalamayın. Ayrıca artık havalar soğudu kuşunuzu yıkamayı bırakın. Aksi taktirde hasta olma ihtimali yüksektir. Neleri daha doğru yapabileceğinizi anlamak için forumlarımızı daha çok okumanızı tavsiye ederim. Mutluluklar...

samanyolu

New member

Elaman' Alıntı:
Muhtemelen o petshopun elinde istedikleriniz kalmamıştır. Ya da hesap kesildiği için hediye vs etmek zorunda kalmamak için size hatalı bilgi vermiştir.

Gaga taşını ve kumunu kafesinden eksik etmeyin. Artı olarak madem kuşunuz bu kadar alışık ve erken çıkarttınız kesinlikle elinizle yakalamayın. Ayrıca artık havalar soğudu kuşunuzu yıkamayı bırakın. Aksi taktirde hasta olma ihtimali yüksektir. Neleri daha doğru yapabileceğinizi anlamak için forumlarımızı daha çok okumanızı tavsiye ederim. Mutluluklar...
Teşekkür ederim,kumu koydum hemen,gözlemliyorum arada yiyor...Daha yıkamadım korktum açıkçası havalardan...Merak etmeyin uçup elime konuyor gel deyince ,parmağımla kafese uzatıyorum giriyor...Forumları takip ediyorum,çok yararlanıyorum tekrar teşekkürler...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...