sultanlarımın yaşı ve cinsiyeti hakkında bilgi alabilirmiyim ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Nusret

New member
arkadaşlar öncelikle merhaba siteniz çok güzel sultanlarla ilgi araştırma yaparken bu siteyi buldum ve hemen üye oldum. arkadaşlar sultanları alalı 1 hafta olduğu kuşları aldığım petshop bana 4 - 5 aylık olduğunu söyledi ama ben pek guvenemıyorum. sultanlar hakkında da fazla bi bilgim yok açıkçası araştırmalar yapıyorum internetten sanırım seslerinden anlaşılıyormuş fakat sultanlardan biri ötüyor arada sırada ama diğer sultan resimde de göreceksiniz sarı kafalı olan hiç ötmedi şu ana kadar. sizden ricam yaşları ve cinsiyetleri hakkında bana bilgi verirmisiniz?
http://imageshack.us/photo/my-images/577/dsci0151i.jpg

ŞİMDİDEN HEPİNİZE TEŞEKKÜRLER!

Kunal87

New member
Cvp: sultanlarımın yaşı ve cinsiyeti hakkında bilgi alabilirmiyim ?

Aramıza hoşgeldiniz evet kuşlar daha yavru tüylerinden belli. Gayette temiz kuşlar. Siz 2 3 ay daha böle devam edin ama ötüşlerini takip ediniz. 2 3 ay sonra tüy döktüklerinde hersey daha cok anlaşılır

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar

Merhaba,Hoşgeldiniz Aramıza.

http://www.sultanpapaganlari.com/Konu-sultan-papagani-disi-erkek-otusu-videolu-114.html Ötüş Videolarına göz atın cinsiyet tahmini için

Yaşları Konusunda Pet Shop Dogru Söylemiş bencede o civarlarda yaşları..

bebek bunlar 6 aylık ya var ya yok gerci ayaklarını görsek daha iyi olurdu. tüylerden tahmin her zaman dogru olmayabilir.

Aıdaki link cinsiyette yardımcı olacaktır...

http://www.sultanpapaganlari.com/Konu-sultan-papaganlarinda-cinsiyet-belirleme-yahya-sayin-359.html

Nusret

New member
  sultanlarımın yaşı ve cinsiyeti hakkında bilgi alabilirmiyim ?

çok tşklr arkadaşlar çok yardımcı olduğunuz ellerinize ve emeğinize sağlık.

kazım

New member

Nusret' Alıntı:
arkadaşlar öncelikle merhaba siteniz çok güzel sultanlarla ilgi araştırma yaparken bu siteyi buldum ve hemen üye oldum. arkadaşlar sultanları alalı 1 hafta olduğu kuşları aldığım petshop bana 4 - 5 aylık olduğunu söyledi ama ben pek guvenemıyorum. sultanlar hakkında da fazla bi bilgim yok açıkçası araştırmalar yapıyorum internetten sanırım seslerinden anlaşılıyormuş fakat sultanlardan biri ötüyor arada sırada ama diğer sultan resimde de göreceksiniz sarı kafalı olan hiç ötmedi şu ana kadar. sizden ricam yaşları ve cinsiyetleri hakkında bana bilgi verirmisiniz?
http://imageshack.us/photo/my-images/577/dsci0151i.jpg/[/font]

ŞİMDİDEN HEPİNİZE TEŞEKKÜRLER!
bence o dişidir cünkü kafasındaki kırmızılık erkeğe göre soluk duruyor ve onları yanyana tutuyorsan ve üretmek istiyorsan onları biraz ayır ben ce ama böyle bir birlerini görcek şekilde ayırır san daha iyi olur[hr]
bencede gri olan dişi ve onlar bir vakit sonra ayırırsan daha iyi olur biraz dişi kendini toparlamasına izin ver

kazım' Alıntı:
bence o dişidir cünkü kafasındaki kırmızılık erkeğe göre soluk duruyor ve onları yanyana tutuyorsan ve üretmek istiyorsan onları biraz ayır ben ce ama böyle bir birlerini görcek şekilde ayırır san daha iyi olur[hr]
bencede gri olan dişi ve onlar bir vakit sonra ayırırsan daha iyi olur biraz dişi kendini toparlamasına izin ver
Sultanlarda malesef kafadaki kırmızılığa göre cinsiyet ayrımı yapmak mümkün değildir. Özetle yok böyle birşey petshop uydurması bunlar.

şubat

New member

pied olunca netmi oluyor kucukken otusu ayirt edilebiliniyormu ben daha cok konusturmak icin ugrasiyorum hayirlisi bakalim umarim erkektir..

buca77

New member

şubat' Alıntı:
pied olunca netmi oluyor kucukken otusu ayirt edilebiliniyormu ben daha cok konusturmak icin ugrasiyorum hayirlisi bakalim umarim erkektir..
İnsallah istediğin olur. hyr pied olunca ötüşü değişmiyor ama kuşunun cinsinde cinsiyet ayrımı ötüşüyle ayırt ediliyor. bu yüzden ötüşüne bakarak cinsiyet ayrımı yapabilirsin bendede lutino var ve bbende cinsiyet ayrımını daha tam yapamadım benim ufaklıkta 6-7 aylık ama dişi zannediyorum... bu arada çok güzel kuş tüyü kadar ömrü olsun.

trm

New member

Kuşunuzun videodaki ötüşü dişi ötüşleri, ama henüz eve yeni geldiği için ötüşlerini gizleyebilir.Eğer süreki bu şekilde ötmeye devam ederse kuş dişidir. Dişi kuşlar tek tip öterler, taklit yapamaz ve ıslık çalamazlar.

şubat

New member

sanirimm haklisiniz cunki bir ay gecti okadar ogretmeme ragmen hala taklit olayi yok ve otusler hala ilk gunki gibi belki bir ilk olur konusur :) peki yasiyla ilgili resim atmistim tahminde buluna bilirmisimiz

trm

New member

Genç bi kuş yanılmıyorsam 9-10 aylık. Yaşını doldurmamış.

AhmetŞ

Active member

kendi konunuzu açmayı deneyin, daha etkili ve net cevaplar alırsınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...