!!! Sultanlarımın Cinsiyetini Söyleyebilecek Varmı? (RESİMLERİNİ KONUYA EKLEDİM)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yusuf4012

New member
arkadaşlar sultanlarımın cinsiyetini söyliyebilecek varmı white face olan 1 yıldır bende ve erkek diye almıştık. 15 gün sonra şehir değiştiricem aileme bırakmak zorunda kalıcam. white face çok alışmıştı bana sürekli omzumda duruyor ve yanından ayrımama dahi izin vermiyor ve arkamdan geliyor. bunalıma girmesin diye bugün eş alayım dedim ama içime bi kurd girdi ya ikisininde cinsi aynıysa diye fotoları buraya ekliyip bi sorayım dedim.

Cvp: !!! Sultanlarımın Cinsiyetini Söyleyebilecek Varmı? (RESİMLERİNİ KONUYA EKLEDİM)

benim tahminim wf dişi,pied için yorum yapamicam fotodan pek anlaşılmaz,ötüşleri nasıl,düz mü ötüyorlar yoksa melodik mi.wf için sadece tahmin,çünkü bendede wf var ordan biliyorum.gerçi 1 yıldır sizdeyse wf bilgi sahibi olmuşsunuzdur.ötüşü,hareketleri filan

yusuf4012

New member
Cvp: !!! Sultanlarımın Cinsiyetini Söyleyebilecek Varmı? (RESİMLERİNİ KONUYA EKLEDİM)

üstadım ötüşü düz kısa kısa ve tüneginde ben yanından ayrılınca sürekli sağ sol yapıyor

o zaman dediğim gibi dişi.eğer satmak veya takas etmeyi düşünürseniz görüşebiliriz.bende wf dişi arıyordum zaten

yusuf4012

New member

historian31' Alıntı:
o zaman dediğim gibi dişi.eğer satmak veya takas etmeyi düşünürseniz görüşebiliriz.bende wf dişi arıyordum zaten
yok üstadım ben daha onun kadar sadık ve cana yakın bi kuş görmedim :)

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar

Hoşgeldiniz...Wf 1 Senedir Melodili Ötmedi İse kesin Dişidir zaten... Piedinde Ötüşlerini Takip etceksiniz dış görünüşten anlaşılmıyor..

Bu konuda dişi erkek ötüşü Mevcut.
http://www.sultanpapaganlari.com/Konu-sultan-papagani-disi-erkek-otusu-videolu-114.html

xTHRee

New member

Birisi Whiteface Pearl Mutasyonu dişi, Diğeri Cinnamon Pied mutasyonu. Pied mutasyonu için ötüşünü bekleyeceksiniz. Ayrıca Yeni almış oldugunuz sultanı aynı kafese hemen koymakla büyük hata etmişsiniz. Nereden aldığınızı bilmiyorum ancak petshopdan almışsanız hastalık taşıma riski var. Bulaşıcı bir hastalığa sahipse dişinizede bulaştırır. Yeni alınan kuşları minimum 15 gün karantina kafesinde bulundurmanız hem yeni aldığınız hemde mevcut kuşunuz için en uygun olanıdır. Kullanmış olduğunuz kafese gelince. Paraket grubu için yuvarlak kafes önerilmez. Bu durum hem tüy sağlığını en çokta psikolojik problemlere neden olur. Kafesinizi kare uygun boyutta bir kafesle değiştirmenizi öneririm..

yusuf4012

New member

xTHRee' Alıntı:
Birisi Whiteface Pearl Mutasyonu dişi, Diğeri Cinnamon Pied mutasyonu. Pied mutasyonu için ötüşünü bekleyeceksiniz. Ayrıca Yeni almış oldugunuz sultanı aynı kafese hemen koymakla büyük hata etmişsiniz. Nereden aldığınızı bilmiyorum ancak petshopdan almışsanız hastalık taşıma riski var. Bulaşıcı bir hastalığa sahipse dişinizede bulaştırır. Yeni alınan kuşları minimum 15 gün karantina kafesinde bulundurmanız hem yeni aldığınız hemde mevcut kuşunuz için en uygun olanıdır. Kullanmış olduğunuz kafese gelince. Paraket grubu için yuvarlak kafes önerilmez. Bu durum hem tüy sağlığını en çokta psikolojik problemlere neden olur. Kafesinizi kare uygun boyutta bir kafesle değiştirmenizi öneririm..
kafesi değiştiricem deaha büyük ve kare bi kafes alıcam birde aynı kafeste hiç durmadılar dışarda durdular beraber geceyide ayrı kafeslerde geçirdiler

xTHRee

New member

Ayrı geçirmeleri iyi olmuş. Yeni sultanınızın dışkı kontrolünü ve hal ve davranışlarını mutlaka gözlemleyin.

Her ikiside dişi gibi görünüyor, ama kesin sonuç için aşagıdaki linki inceleyiniz...

http://www.sultanpapaganlari.com/Konu-sultan-papaganlarinda-cinsiyet-belirleme-yahya-sayin-359.html?pid=2329#pid2329

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...