sultanlarımdan biri darı yiyemiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Nusret

New member
arkadaşlar sultanlarım darılardan hiç yemiyor daha doğrusu yemeye çalışıyor ama zannedersem kırmasını bilmiyor daha yemlerin içinden sadece aspurları yiyor bende mecburen çekirdek ve aspur veriyorum. çekirdeği ayrı bi yemlikte arada sırada veriyorum ama bildiğim kadarıyla aspurda yağ oranı fazla ve doyurucu bi yem değil ama mecbur kaldım. arada bir sadece muhabbet kuşu yemi veriyorum yesinler diye ama yemiyorlar çok aç kalıyolar. sizce darıları kırmasını öğrenene kadar aspur ve çekirdek vermem doğru olur mu ?

Nusret

New member

resimler burda sanırım 5 aylık falan

http://imageshack.us/photo/my-images/577/dsci0151i.jpg

bugrahan

New member
Cvp: sultanlarımdan biri darı yiyemiyor

yem olarak aspur verebilirsiniz ama yanında,meyve,yeşil gıdalar(çok fazlası ishal yapar) ve yumurta maması verebilirsiniz,bu onları sağlıklı ve dinç yapar...çekirdeği haftada 2 ya da 3 kez verebilirsiniz...ancak 5 aylık kuşlar zaten birçok şeyi kırmayı öğrenmişlerdir,yani kırmayı öğrenmeleri pek uzun sürmez,ben de kuşumu aldığımda 5-6 aylık falandı,muhabbet kuşu yemi,sebze,meyveyle çok rahat idare ediyorlar...

Nusret

New member

valla bende yem kırabilceklerini düşünüyorum ama hiç yemiyorlar yemliklerde sadece aspur kabukları oluyo darıların kabuğu hiç yok çok aç olmalarına rağmen yemiyolar

bugrahan

New member

kursaklarını kontrol edin bi eğer yememişlerse tekrar yorum yazın.çünkü aç olduklarını başka türlü anlayamazsınız...

Mecbur kalırsalar yiyeceklerdir. Kuşlarınız muhabbet yemini yiyebilecek büyüklükte. Muhtemelen aspura alıştırıldıkları için sürekli aspıur yiyorlar. Bu huylarını yenmelisiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...