Sultanımla ilk antrenman

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mesajlar
17
Yaş
23
Konum
Adana
#1
Merhaba arkadaşlar bugün sultanımın 12. günü ve bu akşam dün çok sevdiği dal darını alıp elimi kafese soktum yaklaşık 5 dk kaçtı etti sonra durdu bakındı bakındı yine hareketlendi sonra tekrar durdu hemen elimin ordan geçip üstteki tüneğine gitti bende yavaşcana yakınlaştırdım 10 dk sonra kaçtı 10 dk daha böyle oldu yakınlaştıkça çıldırdı yemedi etmedi uzaktanda sadece endişeli bir şekilde izliyor gibiydi çok yanına gelince hııff hııff gibi (tıslama değil hapşırık tarzında) sesler çıkarıyordu sonra yok olmaz dedim korktu dedim çıkardım yavaşca elimi sonra koydum daldarını içeri elim kafesten ayrılır ayrılmaz yanına gitti yiyor şuanda yiyior ne yapmalıyım <Detaylı> anlatırsanız sevinirim.
 

farukbas77

New member
Mesajlar
1,793
Yaş
23
Konum
Yalova-Merkez
#2
Cvp: Sultanımla ilk antrenman

Kafesin dışından yem vermeye alıştırın.Sonraki aşamalarda elinizi kafesin içine sokmaya başlayın bu kafesin dışından yem verme işini 1-1,5 hafta kadar sürdürün.Kafesin içine elinizi sokun ve hareket ettirmeyin bırakın çırpınsın eğer çırpındığında direk elinizi çekerseniz bunu bir zafer olarak algılar ve her elinizi kafese soktuğunda çırpınmaya başlar.Bence kafesin kapağını açın ve kapağının olduğu yere gelmesini bekleyip elinizden yem verin tabi bunu kafesin dışından elinizden rahatça yem yemeye başladıktan sonra yapın.Kapağın olduğu yere gelince elinizden bol bol yem verin ama fazlaya kaçırmayın her şeyin fazlası zarar.15-20 dakika kadar yapın bu işlemi 1 hafta kadar devam ettirin.Sonrada boynunun arkasını sevmeye çalışın ilk zamanlarda izin vermeyebilir ama kaşımayı başarırsanız bir zaman sonra kaşımanız için boynunu eğecektir.Sonra elinizden yem vererek ve yemi kolunuza doğru çekerek elinize gelmesini sağlayın dediğim gibi bu tür işlemleri 1 hafta kadar sürdürün eğitim aşaması biraz sabır ister bu yüzden çok sabırlı olmanız gerekir.Şahsen ben MİÇO yu 2 haftada alıştırdım bu alışma süresi kuştan kuşa değişeceği için sizin ki biraz zaman alabilir ama kısa da sürebilir.
 
Mesajlar
17
Yaş
23
Konum
Adana
#3
Cvp: Sultanımla ilk antrenman

hmm tamam anladım ama bu kafesin dışından yem verme aşamasında kafesin içindeki daldarı,yem,vitaminli yem,gagataşı falan kaldırıyım mı ? yoksa herşeyi oradayken mi yapayım bunu çünkü hayvanın yemleri içerdeyken neden orda güvende yemek varken elime gelsinki?

daldarı ile elimi sokmadan önce dışarda denemiştim 3 4dk ama kaçtı sonra yazdıklarım oldu.(yorumunuz için teşekkür ederim)
 

farukbas77

New member
Mesajlar
1,793
Yaş
23
Konum
Yalova-Merkez
#4
Cvp: Sultanımla ilk antrenman

Sadece dal darını çıkarın bir de daldarını sürekli kafes içinde tutarsanız dal darını klasik bir yiyecek olarak görür ve onun için elinizden yemeye çalışmaz.Siz kafesten dal darını çıkarın ve elinizle vermeye çalışın eğer yemezse sevdiği başka bir yiyeceği verin mesala çekirdek.Onu da fazlaya kaçırmayın günlük 5-6 tane ishal olabilir çünkü.
 

bugrahan

New member
Mesajlar
889
Yaş
22
Konum
mersin
#5
Cvp: Sultanımla ilk antrenman

dal darını kafesten çekin..sonra elinizle sapından tutarak uzatın..gün geçtikçe elinizle kafasına ve ayaklarına hafif hafif dokunmaya başlayın..bunu günaşırı yaparsanız yakında dokunmanızada izin verecektir..
 

Sidercoo

New member
Mesajlar
37
Yaş
31
Konum
isvec
#6
Cvp: Sultanımla ilk antrenman

aynen bugraya katiliyorum.... 3 gunluk kusu bende bugunku yaptigim son antrenmanla az önce elime alabildim tabi 1 2 dakkada dursa..kondugu yere suzme gibi bakti durdu bi yedi bi bakti :D ...sadece kuslari cok zorlamayin..sinirlendirmeyin sabir gösterin..eminim ki kusunuz alisicaktir..
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...