sultanımın gözünde bir problem oluştu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Nusret

New member
arkadaşlar papağanımın gözünde bi problem oluştu. benım gördüğüm kadarıyla kuş ayağıyla gözünü kaşırken yanlışlıkla ayağını gözüne deydırdı. sanırım oradaki tüyler yeni çıktığı için kaşınıyor ve kaşırkende gözünü acıttı. bu kalıcı bir sorun oluşturur mu ? ya da bir hastalık mı?

http://a1108.hizliresim.com/11/8/13/11805.bmp
http://b1108.hizliresim.com/11/8/13/11858.jpg

Cvp: sultanımın gözünde bir problem oluştu?

geçmiş olsun şu an çokta önemli bir sorun varmış gibi görünmüyor. eğer gözde kızarma, şişme ya da sulanma gibi belirtiler olursa genta gibi bir damla baslamanizi önerebiliriz. fakat şu an için gerek yok gibi. kafesi yemlikleri, suyu vs vs temiz olsun. varsa suyuna vitamin ya da vitaform katın.

Nusret

New member

bu saydığınız belirtilerin hespi var. ya benım anlamadığım şey 5 dakika önceki sağlam kuş 5 dk sonra böle oluyo önerdiğiniz ilacı nereden temin edebilirim petshoplarda var mı?

Cvp:   sultanımın gözünde bir problem oluştu?

Nusret' Alıntı:
bu saydığınız belirtilerin hespi var. ya benım anlamadığım şey 5 dakika önceki sağlam kuş 5 dk sonra böle oluyo önerdiğiniz ilacı nereden temin edebilirim petshoplarda var mı?
resminde pek belli olmuyor o halde. genta insanlar için olanını kullanabilirsiniz. malum bugün cumartesi bir nöbetçi eczane bulup genta 20 mg göz damlası alıp sorunlu gözlerine sabah aksam birer damla damlatin. temizliği de ihmal etmeyiniz.

Nusret

New member

genta adlı ilacı aldım ve biraz önce gözüne 1 damla damlattım. inşallah düzelir. Benım anlamadığım mevzu kafesi hergün temizliyorum yemlerini ve sularını hergün değiştiriyorum. nasıl böyle bişey oldu anlamadım sanırım dediğim gibi gözünü kaşırken ayak tırnağının biri gözüne deydi.5 DK gibi kısa bi sürede hastalık olamaz heralde!
Elimide çok fena ısırdı kerata :D BENIM ELİM İÇİNDE Bİ İLAÇ ÖNERİRMİSİN ELEMAN :D

YARDIMLARIN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ELEMAN

Önemli değil nusret bey. Eliniz için önerebileceğim tek şey virüs kolunuza bulaşmadan kesmeniz. Aksi taktirde tüm vicudunuzu ele geçirebilir. Geçmiş olsun :gulumseme:

4 aylık sultan papağanımın gözü sulandıı ve 3,5 saat sonrada tamamen kapandı.ben de mi damla damlatıyım yeni aldım çok yabani işallah bişşi olmaz cevabınızı bekliyorum:s

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar

Eczaneden Genta Temin Edip damlatın Gözüne Kafesi Hİjyenik tutun.. tünekleri yıkayın Ayagıyla gözünü kaşırsa iyice Mikrop Kapmasın.. Gecmiş Olsun.

Nusret

New member

valla arkadaşımız sağolsun bana genta yı önerdi kullandım. şu anda da sultanımın hiç bişeyi kalmadı gözü tamamen iyileşti. elaman arkadaşımıza tekrar çok teşekkür ediyorum.

Est. Nusret bey. Sultanınız için bu kadar duyarlı davrandığınız için, asıl biz size teşekkür ederiz. Sağlıkla kalın işallah.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...