Sultanım Yemeğini Yemiyor Bize Cevap Vermiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Merhaba benim sultanım paşa eve geleli 11 inci günü bize alıştı korkmuyor bizden ama ellerimizle problemi hala var,Dün daldarı aldık bayağı uzun :) ama hala dokunmadı yarın daldarı geleli 2 gün olacak bunu yemiyor yememesi benim için problem değil ama yemediği zaman onu nasıl eğiticem , elime alıştırıcağım ? ilgisini çekmişe benzemiyor ve 5. günden itibaren konuşmalarımıza benim 45 dk onunla konuşmama bile en küçük bir hareket yada ötme tepkisi vermiyor. halbiki 2-5 gün arası konuşuyordu hasta falanda değil.

nurcibrahim

New member
Cvp: Sultanım Yemeğini Yemiyor Bize Cevap Vermiyor.

eğer gerçekten hasta değilse hala size ve yeni evine alışamamış olabilir.

bugrahan

New member

alıştığı ve korkmadığı söylenmiş zaten..ilk önce dal darını kafese asın tadını alsın..eğer sevdiğini görüseniz elinizden uzatın..onunla konuştuğunuzda tepki vermeyebilir..genellikle bu tepkiyi hareketli ve neşeli olduğunda verir..karşılık vermesi için ayrı eğitim yöntemleri var..

hocam duydugum kadarıyla bazı kuşların alışması uzun sürebiliyormus çok duygusal canlılar sonucta.umarım çok gecmeden alısır elinize...

Sidercoo

New member

daldariyi cekme dursun ..benim kusta 2 3 gunde alisti ve simdi gördugunde deli gibi kosuor daldariya fakat hala elden korkuor...zamanla alisicak tabiki .. :) bos bir vakit oynamak istediginde onu kurcalayacaktir ki o sira bi kac tane yemesi halinde onu cok sevicektir..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...