Sultanım uçmuyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Henüz bir yaşında. Doğduğundan beri kafeste. benim elime geçeli yaklaşık 7ay oldu. kafesten çıkardığımda uçmaya çalışıyor ama horoz gibi. anca yüksekten yere inebiliyor. yerden havalandığını hiç görmedim.öğrensin diye yüksekten bırakmayada korkuyorum kanadı felan kırılır diye. ne yapabilirim?

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Cvp: Sultanım uçmuyor.

Doğdugundan Beri Kafeste demişsiniz dogal olarak kanatları kirec tutmuştur artık Ham yani kanatları..
...Kanatlarını bi şekilde acabilmesi lazım..

bol bol kafes dışında tutun muhtemelen ögrenecektir ucmayı. ama fazla üstüne gitmeyin korkabilir ve bir yerlere carparak kendine zarar verebilir. bir süre kafes dışında kendi haline bırakın ve ona biraz uzak durarak sevdiği bir yiyecegi gösterin size gelmeye calıssın. eger genede sorun aşılmazsa veterinere gitmenizde fayda var.

Kuşunuza daha önce her hangi bir kanat ayarı çekilmiş mi? Yani kanatları kesilmiş ya da tüyleri çekilmiş mi? Artı olarak kuşunuzu çekirdek ile beslediğinizi yazmıştınız. Bu onun yağlanmasına ve obezleşmesine neden olur. Bu da uçamaması için geçerli bir etkendir. Yeminizi de daha önce belirttiğim şekilde düzenleyip. Hergün düzenli kafesten çıkıp kendi rızası ile zaman geçirmesini sağlarsanız o da uçmayı başaracaktır.

Yaglı kuşlarda uçmada ve çiftleşmede sorunlar olur, haftada 1-2 defa suyuna limon veya elma sirkesi ekleyin, faydasını görürsünüz...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...