Sultanı Tutma Şekli

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Akana

New member
İyi günler.Benim sultan papaganım kanatlarını yaraladı evde uçarken sağa sola çarpmasından dolayı sanırım. Kanatında çok küçük sıyrıklar var.Abim birşey olmaz ama batticon sür yinede dedi fakat kuş batticon sürmeyi bırak elimi görse kaçar oldu yaralandıktan sonra.Abim de denedi yapamayınca bana laboratuar dayken fareleri özel bi şekilde tutardık bu sayede ısıramazlarda harekette edemezler dedi.Sultan papaganmıda ısırmıycak ve hareket edemiycek bir şekilde nasıl tuta bilirim ?

Akana

New member
Cvp: Sultanı Tutma Şekli

Üzgünüm, kuş cep telefonunu görünce yerinde durmuyor ve çektigim tüm resimlerde yarası gözükmüyor yarası çok küçük.Yara netten buldugum bu resimdeki omuz ve kanat başlangıcı yazan yerde.Kanaması yok.

Kunal87

New member

Çok küçük ise müdahale etmeni gerektircek bişey görmüyorum . Supervit vitamin ve probiyotik vermeni öneririm ayrıca daha salmamanızı ve gerekirse uçmaması için tüneklerini bile cıkarmalısınız. Kanadına hiçbişey sürmeyiniz Kuşu daha fazla elinize alıp ürkütmemenizi öneririm.Ayrıca o yara kendini yolmadanda kaynaklanabilecegini düşünüyorum??? hareketleri falan nasıl sizi görünce?

Akana

New member

Kedine zarar vermedi yok.Bugün kafesin dışına çıkardım her hafta çarşamba çıkarıp 2-3 saat uçmalarına izin veririm.Bu gün epey bir yere çarptı bende zaten yarım saat sonra kafesine koydum.Beni görünce normal tepki veriyor fakat elimi yaklaştırınca kaçmaya başlıyor artık.Kanatını yaraladıgında resmen agladı yani yüzünden agladı belliydi.Fakat benim merak ettigim kuşu nası hareketsiz bir şekilde tutabilirim? Ben hep parmagımın ucuna çıkartıp kafesten çıkarıp kafese koyuyordum fakat böyle bir duruma karşın veya böyle birşeyle yine karşılaştıgımda uygulamak için nası tutmam gerektigini ögrenmek istiyorum.

Kunal87

New member

Ben ısıran bir kuşu hep havluyla yakalar öle kafesine koyarım çünkü hem kendine zarar veremezz hemde sana

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...