Sultan Yavrularını Elle Besleme(Video)...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Merhaba arkadaşlar.

Bizimkilerin yavrularından 2 si çıktı bir haftadır vs bakıyorum. Şu an altlarında 5 yumurta daha var. Anne yine yaptı yapacağını ve daha bu yavruları yetiştirip yuvadan uçurmadan yeni yumurtaya girdi. Özetle yavruların bakımı saldırmaya programlanmış grey babaları ve bana kaldı. Baba besliyor fakat yeterli gelmiyor. Birisini beslese diğeri aç kalıyor bu yüzden elimden geldiği kadar dengeli beslemesine yardımcı olmaya çalışıyorum. Amacım yavruların kursak sütünü de yeterince alması.

Bu akşamlık sadece yavruların videosunu ekleyeceğim. Nasipse ilk fırsatta besleme hatta mamayı hazırlama anını da ekleyeceğim.

İşte bizim yeni sıpacıklar. Geçen partinin aksine bu sefer babanın genleri baskın çıktı ve yavrular anneleri gibi lutino değil.

[video=dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xkim44_yeni-yavrular_animals[/video]

EVET ELLE BESLEME VİDEOSU DA GELDİ:
[video=dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xkj42e_sultan-papayany-yavrusunu-elle-besleme_animals[/video]

Bunlar da besleme için kullandığım mamalar. Cam kavanoz kendi karışımım. Diğer ikisini piyasadan bulabilirsiniz. Ayrıca Orlux Handmix'i de öneririm fakat malesef TR'de şu aralar yok. Bulan varsa ben de alırım.

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Cvp: Sultan Yavrularını Elle Besleme...

MaşAllah Abi cok tatlı Afacanlar :) ele felanda iyice Alışmışlar ..Sıkıntısız Büyürler İnşAllah.

Cvp: Sultan Yavrularını Elle Besleme...

teşekkür ederim yahya bey. fakat iyi dileginize katilamiyorum artikin üretimi hayatımdan çıkartmam lazım. isallah sahipleri kim olacaksa onlar alır yavrusunu ben de resimlerini görürüm. :)...

terinc

New member
Cvp: Sultan Yavrularını Elle Besleme(Video)...

Yahya Bey Merhaba,
Bir kaç sorum olacak. Yavrularınızı hep siz mi besliyorsunuz. Anne Baba da yardımcı oluyor mu?
Ne kadar sıklıklar besliyorsunuz.
Ayrıca bir dostumdan duyduğuma göre, yavruların üzerine sizin kokunuz sinerse, anne/baba zarar verebiliyormuş. Bu bilginin aslı var mıdır?
Teşekkürler,
Turker

terinc' Alıntı:
Yahya Bey Merhaba,
Bir kaç sorum olacak. Yavrularınızı hep siz mi besliyorsunuz. Anne Baba da yardımcı oluyor mu?
Ayrıca bir dostumdan duyduğuma göre, yavruların üzerine sizin kokunuz sinerse, anne/baba zarar verebiliyormuş. Bu bilginin aslı var mıdır?
Teşekkürler,
Turker
Yavrular benim deil Sedat beyin, bu paylaşımda kendisine aittir...
Koku olayına gelince kuşlar kendisini besleyen insanı yani yemini suyunu mamasını veren kişiyi kokusundan tanır ve onun yavrulara yumurtalara dokunmasına izin verir...Başka biri gelip ellerse sorun olabilir...Özellikle bu olaylar genellikle muhabbet kuşlarında görünür...Çünkü çok agrasif kuşlardır.

terinc' Alıntı:
Yahya Bey Merhaba,
Teşekkürler,
Turker
Sadece baba yardımcı oluyor fakat yeterli gelmiyor. Malesef kızım canı istemediği kuluçkalarda hiç yardım etmiyor. Kafasına göre yine yumurtaya giriyor.

Kokuyla ilgili hiç bir sorunum olmadı kızımız zaten çok evcil. Erkeğinde yemini suyunu veren benim. Kızın beslediği kuluçkalarda bile ben yine de arada takviye yaptım. Benden sonra da her ikisi beslemeye devam ettiler.

sagocusero

New member

Sedat abi ne zaman tamam olduguna neye göre karar verdiniz ya çok gelip şişip patlarsa :( Birde siz hiç yavrulara takviye besin vermeseniz yavrulara bişi olurmu ? anne babanın besledigi yetmezmi yani :(

Öncelikle patlatacak kadar beslemiyordum. Zaten onlar istedikleri sürece besliyordum ve fazla gelirse de kusarlar. Takviye besin vermezseniz anne baba beslemiyorsa yavrular ölür. Ki benim bir ara yavrularımı anne babası beslememişti ve bu yüzden de işi ilerletmiştim. Sonradan bu yavruların yani anne babanın beslemesini erken bıraktığı yavruların insana çok daha yakın çok daha ilgili olduğunu keşfettim. Hem de deli gibi sağlıklı olup güzel gelişiyorlardı. Tabi ki bu işe ayıracak bütçeniz, ilginiz, zamanınız varsa. Özetle "Güven - Özveri - Tecrübe" gerektiriyor :f10:

Yavrular sağlıklılar ve gayet yakışıklılar hala yeni yuvalarını arıyorlar:
http://www.sultanpapaganlari.com/Konu-satilik-perl-sultan-yavrulari.html

Iguana

New member

Maşallah sağlıkla büyürler inşallah. Sedat Bey kendi yaptığınız mamada neler kullanıyorsunuz. Hatta verebilirseniz tarifini daha güzel olur. Şuanda benim dişi kuşda aynı durumda. Beslemeyi bıraktı çifleşmeye başladılar. Neyseki 34 günü doldurdu baba bakıyor bikaç güne kendi de öğrenir yem kırmayı. Eğer verebilirseniz tarifi güzel olur. Hazırlıklı olmak iyidir :gulumseme:

ßurak

New member

Iguana' Alıntı:
Maşallah sağlıkla büyürler inşallah. Sedat Bey kendi yaptığınız mamada neler kullanıyorsunuz. Hatta verebilirseniz tarifini daha güzel olur. Şuanda benim dişi kuşda aynı durumda. Beslemeyi bıraktı çifleşmeye başladılar. Neyseki 34 günü doldurdu baba bakıyor bikaç güne kendi de öğrenir yem kırmayı. Eğer verebilirseniz tarifi güzel olur. Hazırlıklı olmak iyidir :gulumseme:
hani son fotolar abi :)

Iguana

New member

Bu aralar fazla rahatsız etmiyorum. Anne yuvayı hazırlıyor Baba da hem yuvaya yardım ediyor hem ufaklığı besliyor işleri yoğun bu sıralar :D Yarın çekerim artık.

tarsus

New member

Ağzından çekirdek versene, süper alıyor valla insan çok mutlu oluyor. Ama dudağa dikkat, benimkini yanlışlıkla az ısırmıştı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...