Sultan Yavruları

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Merhaba daha önce konu açmıştım dişi sultanım ölmüştü ve yeni dişi alışma süreci hakkında bilgi almıştım şükür o sorun çözüldü.Yeni dişi ve erkek çifleşmişlerdi 1 ay önce 18 küsür gün öncede yumurtlamaya başladı 2 gün aralıklarla 5 yumurta oldu 6 günce ilki çıktı 2 gün sonra ikncisi çıktı aradan 3 gün geçti öbür yumurtalar boş diye düşünüyorum 10 gün daha beklemeyi düşünüyorum eğerki yavru çıkmasa bu zaman zarfında yumurtaları almamda sorun olurmu dişi ve erkek kızarmı ve son 1 sorum daha var doğan 2 yavru kaç gün sonra elime almayım hemen kendime alıştırmak istiyorum.

AhmetŞ

Active member
toplamda yumurtalar 25 günü geçtiklerinde çıkmayanları alabilirsiniz, anne baba kızmayacaktır, zaten yumurtaya ilgileri azalmış olur ve yavrulara yumurtaları alınca daha iyi bakarlar, doğan yavruları 10 günlük olduklarında yani gözleri açılmaya başladıktan sonra elinize almaya başlayabilirsiniz, eğer bilginiz varsa ufak mama takviyesi bile yapabilirsiniz bu aranızdaki bağı güçlendirecektir, ama bu konuda bilginiz yoksa sadece 5-10 dakkalık periyolatla elnize alıp sevmeniz onları size iyice alıştıracak ve elden korkmamalarını öğretecektir, 1 aya yakın olduklarında ağzınızla fındık, fıstık, çekirdek v.s. yi ezip parmağınızın ucuile onlara ikram edin yemeye başlarsalar o zaman bayağı büyük bir adım atmışsınız demektir :) iyi forumlar.