sultan tüyü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Serkanvna

New member
Cvp: sultan tüyü

merhabalar
ben de merak ediyorum, daha doğrusu eşim merak ediyor. bunların tüyleri zararlı mı? kedi köpekte risk yüksek olduğunu biliyorum. bunlarda durum nedir?

kubilayd06

New member

:alkis: tolga abi +1 ;) kısa ve öz bilgi kedi ve köpek tüylerindeki parazitler insan cigerinde yaşayabildigi için kis oluştururlar aslında insana zararlı olan kedi ve köpegin tüyü değil tüylerde yaşayan parazitlerdir .. kuşlar aleminde parazit kedi ve köpeklerdeki gibi değildir sadece kuş vücudunda barınabilir avisprey antibit tarzı ilaçlarla olasılık sıfıra inebilir .. zararsızdır ;)

ozan

New member

kedi köpekten toxoplasma ve ekinokok denilen parazitler geçebilir bunlar da tüyde değil hayvanın barsaklarında yaşarlar. iç parazit ilaçları kullanılarak korunulur. yani alerjiniz yoksa tüyden bişey olmaz. kuş tüyü için de aynı şey geçerli alerjiniz yoksa bişey olmaz. kuştan psitakkoz denen chlamidia türü bakterinin sebep olduğu hastalık bulaşabilir o da tetrasiklin doksisiklin grubu ilaçlarla tedavi edilir. hayvan beslemek iyidir.

wall.of.death nesguik i nasıl vermeyi düşünüyorsun kuşa? süt ve elma çekirdeği zaten sultanı öldürür.nesguik ve benzeri şeyleri süte karıştırmasanda süt içerir.aman dikkat!

BaharKrc

New member

Annemin de benim de alerjimiz var.. Hatta evcil hayvan yasak anneme.. Benim ise saman nezlesi tarzında neye olduğu belli olmayan saçma bir alerjik bünyem var :D Ama söz konusu bu canlar olduğunda kim takar ki :D İlaçlarla idare ediyorum şahsen... Bütün gün iç içeyim sultanımla.. Herşeyiyle ben ilgileniyorum üstüne üstlük.. Hiç bir sorun yaşamadım alerji konusunda.. Annem de ilaçlarını bırakmasına rağmen bi sorun yaşamadı.. Çok ta sorun etmeyin kendinize.. Doktorların bir çoğu alerjilerin bile sinirsel ve psikolojik olduğunu söylüyor :)

benim tüyler işin aldığım bir önlem vardı yaz için kafes tepsisine su dolduruyorum 3 günde birde temizliyorum dışkıydı artıktı tüydü hepsi suda hapis oluyor kokuda olmuyor tüyden çok sıkıntı yaşarsan öyle dene zararı olabileceğini düşünüyosan tüylerin aza indirmenin bir yolu bu

umayda

New member

puyf' Alıntı:
Annemin de benim de alerjimiz var.. Hatta evcil hayvan yasak anneme.. Benim ise saman nezlesi tarzında neye olduğu belli olmayan saçma bir alerjik bünyem var :D Ama söz konusu bu canlar olduğunda kim takar ki :D İlaçlarla idare ediyorum şahsen... Bütün gün iç içeyim sultanımla.. Herşeyiyle ben ilgileniyorum üstüne üstlük.. Hiç bir sorun yaşamadım alerji konusunda.. Annem de ilaçlarını bırakmasına rağmen bi sorun yaşamadı.. Çok ta sorun etmeyin kendinize.. Doktorların bir çoğu alerjilerin bile sinirsel ve psikolojik olduğunu söylüyor :)
+1 Gerçek hayvan sevgisi :) Baron nasıl bu arada...

BaharKrc

New member

umayda' Alıntı:
puyf' Alıntı:
+1 Gerçek hayvan sevgisi :) Baron nasıl bu arada...
Teşekkür ederim :) Baron maşallah çok iyi.. Ufak bir bayram ve iş ziyareti için şehir dışına çıktım.. Eğitime biraz ara vermiştik.. Çok ta üzerine gidip zorlamadım açıkcası :) Ama keyfimiz gayet yerinde.. Bugün bir de kardeş geldi ona :) Barney.. Minnak bir oğluşum daha oldu :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...