sultan papanımmın göğsünden nefes alırken ve verirken sesgeliyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cvp: sultan papanımmın göğsünden nefes alırken ve verirken sesgeliyor

Nasıl bir ses? Ve nasılsa sürekli nefes alıp veriyor nasılsa, bir video ekleseniz de biz de görsek olur mu?

Mehmet

New member

sedat abinin dedigi gibi bir video eklerseniz yardımcı olamaya çalışırız.

kazım

New member

hırıltı bildimiz hırıltı cok net bi şekilde çıkıyor [hr]
kazım' Alıntı:
hırıltı bildimiz hırıltı cok net bi şekilde çıkıyor
peki bide videosunu eklerim yarın

başınız sağolsun keşke hirilti diye dün mesajı atarken en başta yazsaydiniz. bi şansımızı deneyip ilaç baslardik. ayrıca başka bir belirti yokmuydu kuş ölecek kadar hastaysa kabarık durmasi, bitkin olması, istahsiz olması, ishal olması gerekir. en azından bu belirtilerin yarısını sergiler di. keşke daha iyi gozlemleseydiniz. yeni bir sultan almayı düşünürseniz kesinlikle önce kafesini dezenfekte edin.

500

New member

Bence artık evcil almamalısın. Görülen o ki yeterince ilgilenememişsin. Sanıyorum başka önceliklerin vardır. Okul hayatını vs tamamladıktan sonra evcil bakman onlar için daha iyi olur. Yoksa mutlaka sedat abininde dediği gibi bu kuşcuk ölmeden önce birçok ikaz verirdi. Ve evcilinle yeterince ilgilensen bunları görürdün. Sadece boğazından ses geliyordu demek çok yetersiz. Üstelik ne sesi geliyordu onu bile belirtmemişsin :dodgy: Sakın bana kızma kazımcım ama bence kuşunun hayatını kaybetmesinde senin hatan büyük. Bu konuyu bi düşün.

bugrahan

New member

500' Alıntı:
Bence artık evcil almamalısın. Görülen o ki yeterince ilgilenememişsin. Sanıyorum başka önceliklerin vardır. Okul hayatını vs tamamladıktan sonra evcil bakman onlar için daha iyi olur. Yoksa mutlaka sedat abininde dediği gibi bu kuşcuk ölmeden önce birçok ikaz verirdi. Ve evcilinle yeterince ilgilensen bunları görürdün. Sadece boğazından ses geliyordu demek çok yetersiz. Üstelik ne sesi geliyordu onu bile belirtmemişsin :dodgy: Sakın bana kızma kazımcım ama bence kuşunun hayatını kaybetmesinde senin hatan büyük. Bu konuyu bi düşün.
bende okula gidiyorum ancak hiç kuşum ölmedi...1 çift muhabbet,1 sultan 1de balık besliyorum ve hepsine vakit ayırabiliyorum...ve ben bir gün neşeli,hareketli iken öbürsü gün ölen kuş gördüm..bunun için bence bi arkadaşa artık kuş besleme demek doğru olmaz.bu bir tecrübe olabilir onun hayatında...bu ona kalmış bişey,vakit ayıramasaydı kuş beslemezdi zaten...burda bizim işimiz ona hatasını hatırlatmak değil,ilerde yapmaması için bilgilendirmek

kazım

New member

enginayan777' Alıntı:
başın saolsun kazım kardeşim:(
teşekkürler[hr]
teşekkür edrerim ama ilgilenmek alakası yok 2 tane de kanaryam var gayet iyiler şuan 3 tane yumurtaları var yatıyolar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...