Sultan papağınının kanadı kırılmış

sedap

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Papağınım bugün dışarı saldığımda kuyruğunun bir telinin sarkık olduğunu fark ettim. Ve kanadını sağa sola çarptığında acıdan çığlık atıyor. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Lütfen yardım edin. Çekmem gerekiyorsa nasıl yapmalıyım.

sedap

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Papağınım bugün dışarı saldığımda kuyruğunun bir telinin sarkık olduğunu fark ettim. Ve kanadını sağa sola çarptığında acıdan çığlık atıyor. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Lütfen yardım edin. Çekmem gerekiyorsa nasıl yapmalıyım.

Kanadını çarptığında yazmışim yanlışlıkla kuyruk olacak

newceri

Active member
Kuş tüyünün kırık olması veya kopmasından dolayı açı çekmez merak etmeyin. Varsa, farklı bir sebepten ötürü çığlık atıyordur.

sedap

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Kuş tüyünün kırık olması veya kopmasından dolayı açı çekmez merak etmeyin. Varsa, farklı bir sebepten ötürü çığlık atıyordur.
Farklı sebeplerden olmadığı belli çünkü kafesinin üstüne çıkıyor arada ve tellerinin arasında kalınca o kırılan tüyü çığlık atıyor. Her seferinde aynı tepkiyi veriyor. Ne yapacağımı bilmiyorum

sedap

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
O kırık görünen tüyüntüyünü biraz çekiştirdi ve sonra düştü. Ama daha sonra uçunca bir tüy daha düştü. Ucunda kan vardı. Kanat çırpınca etrafa kan sıçradı. Neden kendi kendine böyle oldu anlamadım. Şuan ne gerekiyor. Veterinere götürme imkanım da yok şuan için