Sultan papağınıma neler yedirebilirim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

müdür

New member
Merhabalar.

Sultan papağınımı alalı 3 hafta oldu. Kafesinden hiç çıkarmadım. Sadece kendi yemini ve çekirdeğini yiyor. Bunlara ek olarak ne verebilirim?

bugrahan

New member
Cvp: Sultan papağınıma neler yedirebilirim

aramıza hoşgeldiniz:).. birçok şey verebilirsiniz..haftalık olarak düzenli marul,elma,havuç asabilirsiniz kafesine..ayrıca kafesinde kuş kumu bulunudurun..yanında biber(tatlı biber),dal darı verebilirsiniz de..farklı farklı günlerde verirseniz sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz..sebzeyi haftada 2 gün..meyveyi de kalan 2-3 gün verin..kalan günlerdede taze su ve sade yem yeterli..

farukbas77

New member

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz.Suyunu da günlük değiştirmeyi unutmayın.Tabi ne vereceğiniz hakkında bir şey söylemek gerekirse kuşunuzun zevkine bağlı olacağından farklı yiyecekler deneyin buğrahan arkadaşımızın da dediği şeylerden ve ek olarak iyi bir marka ballı kraker de alıp verebilirsiniz.Sebze ve meyve olarak kışlık olarak brokoli,ıspanak,pırasa ama kesinlikle maydanoz vermeyin kuşunuz için sağlıklı değil çünkü boğzına yapışma ve sindirememe gibi olaylar olabilir meyve olarak mandalina,portakal vb. verebilirsiniz.

bugrahan

New member

ballı krakeri dışarıdan almayın..kendiniz yapma imkanınız varasa kendiniz yapın..dışarıda satılanlar kimyasallarla yapıştırıldığı için zaralı..

Sidercoo

New member

valla ben onca meyve sebze verdim :D sadece marul yiyorlar kum falanda yemiolar her turlu denedim tabii denemeyede devam...ihtiyaci olsa yerler diye dusunuyorum..

bugrahan

New member

maalesef bizim gibi ihtiyaç kavramları yok..severseler çok yiyorlar bunu bizim ayarlamamız lazım..

sagocusero

New member

bugrahan' Alıntı:
ballı krakeri dışarıdan almayın..kendiniz yapma imkanınız varasa kendiniz yapın..dışarıda satılanlar kimyasallarla yapıştırıldığı için zaralı..
ballı krakeri nasıl kendimiz yapcaz ??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...