Sultan papağanmın eve alıtını nasıl anlaya bilirim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mouse124

New member
arkdslar okudum yazılara gore eve alıstıktan sonra ortama uyum sağldıktan sonra evcileştirme surecine başlaya bilirsiniz dıor ama ortama alıştığını nasıl anlıcam

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Cvp: Sultan papağanmın eve alıtını nasıl anlaya bilirim

1,2 Haftada Ortama Alışır.Dahada Uzun Olabilir daha kısada.. Kuş Yer Değiştirince Doğal olarak ürker Pat diye egitmeye calışırsanız Olmaz :) Aldıktan 1 2 hafta sonra eğitime yavaş yavaş başlamak uygundur..Ortama ALıştıgını daha şen şakrak olmasından ,Hareketli olmasından ürkek bakışları atmasından vs vs anlayabilirsiniz...

mouse124

New member

arkdslar birde benim kuşum gonuş gorunce otuyor ama gunuş otunca durgunlaşıor bazen camnın onune koyuyorım orası cok guneş alıor orda 1-2 saat otuyor ama gunes gittimi hc otmuor

gorkem87

New member

mouse124' Alıntı:
arkdslar birde benim kuşum gonuş gorunce otuyor ama gunuş otunca durgunlaşıor bazen camnın onune koyuyorım orası cok guneş alıor orda 1-2 saat otuyor ama gunes gittimi hc otmuor
normal bişey herkesin ki o şekilde güneş doğduğunda ötmeye başlıyor. özellikle ben sahil kısıma yakınım güneş doğayken martıların sesi yükseliyor bizimkilerde onlara eşlik ediyor.

mouse124

New member

ne diyeyeim inşallah kuum cabuk ortama ayak sağlar suan gerkden cok yabni elime uztıom ısrıor ve tıs tıs die sesler ckarıor

gorkem87

New member

mouse124' Alıntı:
ne diyeyeim inşallah kuum cabuk ortama ayak sağlar suan gerkden cok yabni elime uztıom ısrıor ve tıs tıs die sesler ckarıor
benimki aradn 1,5 sene geçti dişim o sesi çıkartmaya devam ediyor ısırmadada tek fark acıtmıyor artık ama yinde kaçmıyor evcilleşti:D

mouse124

New member

kardesm sen bu işten anlyora benzitosun pekşi ben bu kuşu ele nasıl alıştırıcam

gorkem87

New member

ben sadece 1,5 senedir amotör bi şekilde besliyorum. yani sadece 1,5 senelik deneyim birazda bilgi birikimi. ele alıştırmaya gelince en sevdikleri yiyecekleri elinizlen verilseniz elinizde bi zarar gelmiyeceğini anlar ve elinizden korkmamaya başlar onun haricinde dardarı ikram ederseniz genelde evcilleştirmek için kullanılan en iyi ve sultanların sevdiği güzel bir yiyecektir.forumdada evcilleştirme üzerine birsürü konu var onlardanda yararlanabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...