Sultan papağanlarımı sahiplendirmek istiyorum

Merhabalar 👋 Ben Nurçin. Bu foruma yıllar önce üye olmuştum çok aktif olamadım. Ama yardım istediğimde saolsunlar çok yardımcı oldular.

Ben bir kaç yıldır sultan papağanı sahibiyim. Adı fıştık.Evimize geldiğinde 4 5 yaşındaydı. Olabildiğince evcilleştirdim 1 yılımı aldı. Yanımdan ayrılmıyordu. Dişi kuş aldıktan sonra işler değişti tabi... 2 eş kaybetti. Şimdi yine eşi var, adı kaju. Tahminen ikiside 8- 10 yaş arası kuşlar. 2 yıldır beraberler. Ben çalışmaya başlayana kadar çok ilgilendim, sonra yalnız kalmasın diye eş almıştık. Fıştık tekken çok daha uysal bir kuş aslında ama yalnız olsun istemedik. Birde kader karşımıza bir kedi çıkardı. Yanlış anlamayın kedim var kuşları veriyorum gibi bir durum yok. Kedim 1 yılı aşkın bizimle. Sadece evden çıkarken kuşlar kediyle ayrı yerlerde duruyorlar okadar. Bir düzenimiz var kuşlar hep dışarıda kafese kapatamıyorum.
Bukadar uzun uzadıya anlatmamın sebebi onlara değer veriyor olmam. Ve benim gibi bakabilecek birine gitmelerini istiyorum biliyorum yaşlılar herkes küçükken almak istiyor. Ama şansımı denemek zorundayım ailemiz genişliyor bebek bekliyoruz, evin küçük olması işleri zorlaştırıyor benim için...

Yer Çakmak- Ümraniye. Ücretsiz sahiplendirilecekler. Tek isteğim onları kafese kapatıp saçma sapan yemlerle besleyecek birine gitmemesi. Hangi şartta bakılacaklarını bilmem lazım. Tamam ben belki mükemmel bakamadım ama onları sürekli kafasede kapatmadım. Sirkeli suyla duş aldırıp, gold wings yem kullanıyorum arada darı da alıyorum çok seviyorlar. Stres yaptıkları zamanlar oldu. Kendi rahatsızlığımdan ilgilenemediğimde ama zamanın çoğunu kafes dışında geçiriyorlar, buarada kafes temiz ama yıprandı artık alanın kafesi olursa onlar için iyi olur.

İlk fotoğraftaki Kaju . Sahiplenmek veya akıl vermek isteyen olursa bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.
InShot_20190629_101433743.jpg
InShot_20190629_101433743.jpg InShot_20190629_101352004.jpg

Ekli dosyalar

Baharsn

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Muhabbet Kuşu
Merhaba kuşlarınız duruyorsa seve seve aile olmak isterim onlara kuş Bakımı konusunda bilgiliyim ve benim için onlar çok kıymetli gerekli vitamin özel mama karışımı dal darısı her şeyi mevcut düşünürseniz numaram 5313191186