Sultan papağanlarım çifleşiyor yumurta yok

Reiss01

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Sultan papağanlarım 22 gün oldu çifleşeli ilk zamanlarda günde 3.4.5 falan çifleşiyorlardı bi haftadan fazla oldu çifleşmeyeli bu akşam yine çifleştiler ama yumurta yok dişi sultan gün gününün çoğunu kafeste geçiriyor erkekte çoğu zaman giriyor beraber kafesteler dişi kemirmeye başladı hantallaştı göğüs kafesi yarık gibi bazen şişiriyor bacak arası ufaktan şiş popo tarafı şiş sanki kakası kokuyor ve çoğaldı . Ama yumurta yok daha işin kötü yanı dişim hastalandı bide

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
hemen konu açmadan lütfen forumda arama yapın.
Konunuz hakkında yüzlerce bilgi mevcut.

AhmetŞ

Active member
bazen yumurtanın gelmesi 2 haftayı geçebilir belde kıvrılma hareketlerde yavaşlama olduğundan bahsetmişsiniz yakında yumurta gelecektir, fotoğrafı varsa buraya atarsanız daha iyi olur, kuşunuza vitamin takviyesinde bulunun hastalanıp kendini kaybetmesin, birde poposunu kontrol edin yumurta tıkanması yaşamıyorsa çok yakında gelicektir yumurtalarınız, bizide haberdar etmeyi unutmayın, iyi forumlar...

Reiss01

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Resimler bunlar yumurta varmı acaba lütfen acemisiyim
bazen yumurtanın gelmesi 2 haftayı geçebilir belde kıvrılma hareketlerde yavaşlama olduğundan bahsetmişsiniz yakında yumurta gelecektir, fotoğrafı varsa buraya atarsanız daha iyi olur, kuşunuza vitamin takviyesinde bulunun hastalanıp kendini kaybetmesin, birde poposunu kontrol edin yumurta tıkanması yaşamıyorsa çok yakında gelicektir yumurtalarınız, bizide haberdar etmeyi unutmayın, iyi forumlar...

Ekli dosyalar

AhmetŞ

Active member
pek hamile gibi değil kanatları daha düşük olmalıydı ve beli yukarı doğru kıvrılmalıydı, bu çoğusunda farklılık götermekle beraber genel belirtiler tam olarak gözlemlenmiyor.

Reiss01

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
pek hamile gibi değil kanatları daha düşük olmalıydı ve beli yukarı doğru kıvrılmalıydı, bu çoğusunda farklılık götermekle beraber genel belirtiler tam olarak gözlemlenmiyor.
Yumurta var sanki az önce baktım karnına dokundum hissettim sanki ve bacak arası şiş balon gibi ilk yumurtlaması ondan geç olabilirmi ağustos 7 de ilk çifleştiler

Reiss01

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
Bu resimlerede bakarmısın yumurta belli sanki

Ekli dosyalar

Reiss01

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
burada biraz daha belirgin ama elinizle kontrol ettinizmi popoda yumurta olma ihtimali var.
Evet elimle kontrol ettiğimde yumurtayı hissediyorum belirgin ama neden yumurtlamıyor orasını çözemedim sizce neden olabilir yumurta sıkışmasıda olsaydı yerinde duramazdı bi türlü aklım ermiyo bana bi akıl verin

AhmetŞ

Active member
Evet elimle kontrol ettiğimde yumurtayı hissediyorum belirgin ama neden yumurtlamıyor orasını çözemedim sizce neden olabilir yumurta sıkışmasıda olsaydı yerinde duramazdı bi türlü aklım ermiyo bana bi akıl verin
evet bende aynısını düşündüm, yerini yadırgadığında yumurtayı geciktirebiiyor veya rahatsız edildiğinde ama o tarz bir durumda yok sanırım, siz yinede çok az zeytin yağını popo çevresine sürün yumuşatsın en azından,

Reiss01

New member
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı
evet bende aynısını düşündüm, yerini yadırgadığında yumurtayı geciktirebiiyor veya rahatsız edildiğinde ama o tarz bir durumda yok sanırım, siz yinede çok az zeytin yağını popo çevresine sürün yumuşatsın en azından,
TM tavsiyenizi dikkate alıcam herşey için tşkler eve gidince yapıcam saolasın herşey için