sultan papağanının kafeainde boya olsa sorun olurmu

Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
Arkadaşalr meraba
Ben sultan papağanı alacağımda ama kafesi kensim yapacağım. Kafesin bir tarafı tahtadan olacak siyer taraflarını telden yapacağım. Tahta olan tarafı (yağlı boya ile ve iç tarafını) boyamak istiyorum. Ama ben bile kokusundan rahatsız oluyorum. Boya kurumadığı sürece etrefada koku yayıyor ama kuruyunca yanına yaklaşıp koklamadığın sürece kokmuyor acaba bi sorun olurmu ??😕😕

Evcil Hayvanınız
Şunuda belirtiyim kafesin boyutu 80cm - 50cm - 50cm. Yani kafes baya büyük. Şimdilik bir tane papağan alacağım sonra bir tane daha alacağım. Yeterince büyük olduğunu düşünüyorum.

AhmetŞ

Active member
su bazlı çocuk sağlığına uygun boyalar var bunları gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz, boyacılara sorarsanız onlar size bunu verecektir,

Evcil Hayvanınız
Şey ben şimdi kutuyu boyamış bulundum. Bir de benim bildiğim ( yani annem öyle dedi ) tahta açıkta kalınca falan kokusu gidiyor(muş). Biraz bekletsem genede sorun olurmu😕

Evcil Hayvanınız
Bişey sorucağım. Acaba o dediğiniz boyalar nalburda olurmu. Ben aldığım boyayı baya büyük bir yerden aldım. Orada birsürü çeşit boya gördüm ama bilmiyorum arasında sizin dediğiniz boyalarlardan varımdır.:unsure:

Alpdna

Administrator
Yönetici
Evcil Hayvanınız
Sultan Papağanı, Monk Papağanı, Diğer Evcil Hayvanlar
evet nalburda su bazlı boyalar bulabilirsiniz.